+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 123

Wątek: Sukcesy szachów polskich

1. Gratulacje !! dla Radka za zdobycie tytulu Arcymistrza

Fenomen Polskich Szachów

W okresie ostatnich kilkunastu lat nastapił wyjątkowy w historii wzrost poziomu gry naszych zawodników.Jest to chyba jedyny kraj z byłych demoludów gdzie po zmianie systemu nie nastąpił regres tylko rozwój.Wzrosły rankingi i czołowi szachiści z 3 setki awansowali do pierwszej i dalej progresują.Pojawia sie dużo talentów i to nie tylko nie spełnionych.
    Jak to jest możliwe skoro w Polsce państwo łoży na takie "dziwne sporty" jak szachy coraz mniej.Nie mamy takich tradycji w tej dziedzinie jak szachowe supermocarstwo Rosja.O władzach związku-poza wyjątkiem którym był poprzedni Zarząd-przez litość lepiej nie wspominać.
    Brak zgody w podzielonym środowisku.Ma ktoś jakąś teorię na ten temat?
    I znow zlo i wystepek musialy ustapic przed atomowa sila atomowek

Cytat Zamieszczone przez Szakal
    Gratulacje !! dla Radka za zdobycie tytulu Arcymistrza
    Dołączam się do gratulacji ! Oczywiście życzę kolejnych sukcesów ;-)
    "Niecierpliwość jest wrogiem myślenia" George Koltanowski
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Jak to jest możliwe skoro w Polsce państwo łoży na takie "dziwne sporty" jak szachy coraz mniej.Nie mamy takich tradycji w tej dziedzinie jak szachowe supermocarstwo Rosja.O władzach związku-poza wyjątkiem którym był poprzedni Zarząd-przez litość lepiej nie wspominać.
    Właśnie uniezależnienie się od państwa, indywidualny trening m.in. ze znakomitymi trenerami ze wschodu, ale oczywiście trzeba podkreślić rolę wcale nie gorszych rodzimych trenerów, powstanie w końcu Akademii, przyjazd do Polski takich silnych graczy jak Wojtkiewicz i Krasenkow. Można przyczyny niezłych wyników juniorów oraz seniorów po 1989 mnożyć. Moja teoria jest taka, że w końcu złapaliśmy drugi oddech po wojnie ;-)
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Gratulacje !!! Nareszcie ten zasłużony tytuł otrzymała nasza największa gwiazda szachowa

Re: Fenomen Polskich Szachów

Cytat Zamieszczone przez Skoobi
    W okresie ostatnich kilkunastu lat nastapił wyjątkowy w historii wzrost poziomu gry naszych zawodników.Jest to chyba jedyny kraj z byłych demoludów gdzie po zmianie systemu nie nastąpił regres tylko rozwój.
    Topałow, Leko, Judit Polgar wprowadzili jeszczcze większy regres w Bułgarii i na Węgrzech.

Wzrosły rankingi i czołowi szachiści z 3 setki awansowali do pierwszej i dalej progresują.Pojawia sie dużo talentów i to nie tylko nie spełnionych.
    Jak to jest możliwe skoro w Polsce państwo łoży na takie "dziwne sporty" jak szachy coraz mniej.
    Całe szczęście.
    Nie mamy takich tradycji w tej dziedzinie jak szachowe supermocarstwo Rosja.O władzach związku-poza wyjątkiem którym był poprzedni Zarząd-przez litość lepiej nie wspominać.
    Brak zgody w podzielonym środowisku.Ma ktoś jakąś teorię na ten temat?
    Szachy to sport indywidualny. Dzisiaj profesjonaliści muszą się starać, żeby zarabiać na nagrodach i - przynajmniej pośrednio - na marketingu. Jeszcze dwadzieścia lat temu - nie musieli. Silny kandydat był paniskiem, któremu klub płacił ... pensję w zamian za nawet przeciętne występy na lidze. Ten chory układ nazywał się socjalizmem: klub był sponsorowany przez państwo (budżet, panstwiowe zakłady pracy, wojsko itp), które "troszczyło się" o takie dziwne sporty, jak szachy.

Pozdrawiam,
    Piotr

7. Kamil Mitoń wygrał The 33rd Annual World Open !
    linki:
    http://www.chessbase.com/newsdetail.asp?newsid=2496
    http://www.worldopen.com/

Cytat Zamieszczone przez jordan
    Kamil Mitoń wygrał The 33rd Annual World Open !
    Wcześniej wygrał Bajada de la Virgen :
    1 MITON, Kamil (6) POL 2592 7.0
    2 KOLEV, Atanas (19) BUL 2524 6.5
    3 DAMLJANOVIC, Branko (7) SCG 2588 6.5
    4 FRIDMAN, Daniel (11) LAT 2562 6.5
    5 KRIVOSHEY, Sergei (24) UKR 2493 6.5
    6 SPASOV, Vasil (15) BUL 2543 6.5
    7 AVRUKH, Boris (1) ISR 2642 6.5
    8 GLEIZEROV, Evgeny (9) RUS 2572 6.0
    9 AGREST, Evgenij (8 ) SWE 2579 6.0
    10 MORENO CARNERO, Javier (22) ESP 2500 6.0

link : http://www.ajedrezlapalma.com/

Ciekawe dlaczego najlepsi nasi gracze nie pojadą na DME ?

Ja również dołączam się do gratulacji!!!
    Należy dodać, że Kamil już nie po raz pierwszy wygrał ten silny open w Philadelphii. Nie pamiętam czy wygrał go dwa czy trzy lata temu. Tym razem łatwo nie było - grać w ostatniej rundzie przeciw Nakamurze, który słynie z ostrej gry nie jest łatwo, Kamil dał sobie jednak radę.
    Podczas turnieju organizatorzy ostrzegali...przed korkami - niedaleko sali gry był koncert Live8... Może trochę ludzi zainteresowało się więc szachami?
    Pozdrawiam
    "Chess is war minus the shooting"

Mieszka w
    Warszawa
    Nie wiem czemu, ale na najbliższym Kongresie FIDE żadnemu polskiemu zawodnikowi nie zostanie nadany żaden tytuł. Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za to niedopatrzenie, ale przykładowo Piotrek Bobras ma już zarówno ranking jak i wymagane normy na GM, co oznacza, że wniosek o przyznanie mu tytułu GM nie dotarł do FIDE na czas.

Nie wiem czemu, ale na najbliższym Kongresie FIDE żadnemu polskiemu zawodnikowi nie zostanie nadany żaden tytuł. Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za to niedopatrzenie, ale przykładowo Piotrek Bobras ma już zarówno ranking jak i wymagane normy na GM, co oznacza, że wniosek o przyznanie mu tytułu GM nie dotarł do FIDE na czas.
    To naprawdę smutne, że mamy takich decydentów

12. tytuły

Dwóch sędziów Franciszek Jankowski i Bogdan Obrochta otrzymają tytuł Arbitra FIDE

Mieszka w
    Warszawa
    Po raz kolejny wielkim sukcesem zakończyły się dla reprezentantów Polski MŚJ. Aż 5 z nich zdobyło medale:

G'10 Aleksandra LACH (srebro)
    G'10 Anna IWANOW (brąz)
    G'18 Joanna MAJDAN (brąz)
    B'18 Radosław WOJTASZEK (srebro)
    B'18 Jacek STOPA (brąz)

W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła drugie miejsce, ustępując tylko Rosji.

GRATULACJE !!!

Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jerzy
    To naprawdę smutne, że mamy takich decydentów
    Lista, do której podałem link, uległa uaktualnieniu. Co prawda wciąż nie ma na niej Piotrka Bobrasa, ale tytuł IM zostanie przyznany Wojciechowi Morandzie.
    Gratulacje!

15. Na pewno nie ode mnie.
    Arguing in the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów