+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Mistrzostwa Niemiec

Mieszka w
    Niemcy

Mistrzostwa Niemiec

W Bonn trwają Mistrzostwa Niemiec. Mnie przypadła do gustu transmisja.
    Po prawej stronie jest na bieżąco podawana ocena komputerowa. Po lewej aktywna partia ze zdjęciami oraz historią oceny przebiegu partii (u dołu ekranu).

Dzisiaj bardzo ładną partię w stylu starych mistrzów rozegrali na pierwszym (!) stole Huschenbeth i Gustafsson. Rozpoczęli gambitem Evansa, a skończyło się matem w 27. ruchu.
    Więcej tu czytam, niż piszę.

Rzeczywiście niezła partia. Ale pozostanę sceptykiem jak R.J.Fischer. Ile w tej partii było samodzielnej pracy przy szachownicy, a ile komputerowej analizy ?
    "Niecierpliwość jest wrogiem myślenia" George Koltanowski
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Mieszka w
    Niemcy
    Cytat Zamieszczone przez Jerzy
    Rzeczywiście niezła partia. Ale pozostanę sceptykiem jak R.J.Fischer. Ile w tej partii było samodzielnej pracy przy szachownicy, a ile komputerowej analizy ?
    Tego nie wiem. Komputerowej analizy było natomiast sporo w ostatniej partii Christoph Natsidis - Sebastian Siebrecht, gdyż ten pierwszy został wykluczony z turnieju. :\
    Ciekawie było też na początku, gdyż GM Falko Bindrich spóźnił się dwie minuty na bodajże 3 rundę za co dostał walkowera (zgodnie z regulaminem). Związku z tym strzelił focha i wycofał się z turnieju.
    Źródło

Mieszka w
    Warszawa
    Jacku, a jaki był powód tego, że obsada mistrzostw była tak makabrycznie słaba?
    Przecież Niemcy prezentują porównywalny szachowo poziom z nami.
    U kobiet było jeszcze gorzej...

Mieszka w
    Niemcy
    Niestety nie wiem, sam jestem zdziwiony. Zresztą podobnie było w ubiegłym roku, gdy zwyciężył IM(!) Huschenbeth.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów