+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Turnieje amatorskie

Turnieje amatorskie

Witam, proszę o oświecenie mnie w temacie czy po zmianie w systemie klasyfikacyjnym w turnieju kołowym gdzie uczestniczy 5x I i 5x II można przy wyniku 8,5 z 9 uzyskać normę na K?
    Grano tempem 1,5h dla zawodnika na partię, rozgrywano jedną partię dziennie, dokonano opłaty rejestracyjnej i klasyfikacyjno-rankingowej.
    Z zapisu "B.2.8.1. W zawodach uczestniczy minimum połowa zawodników mających kategorie centralne" - wynika że tak, ale może jestem w błędzie?!

2. Re: Turnieje amatorskie

Cytat Zamieszczone przez Zielony
    Witam, proszę o oświecenie mnie w temacie czy po zmianie w systemie klasyfikacyjnym w turnieju kołowym gdzie uczestniczy 5x I i 5x II można przy wyniku 8,5 z 9 uzyskać normę na K?
    Grano tempem 1,5h dla zawodnika na partię, rozgrywano jedną partię dziennie, dokonano opłaty rejestracyjnej i klasyfikacyjno-rankingowej.
    Z zapisu "B.2.8.1. W zawodach uczestniczy minimum połowa zawodników mających kategorie centralne" - wynika że tak, ale może jestem w błędzie?!
    Tak, a nawet wychodzi ranking uzyskany dokładnie 2200, gdy przy tych kategoriach była tylko jedna była kobieta.
    Pozostają jeszcze wymogi formalne niezależne od zawodników, dotyczące sędziego, turnieju (np. łączny czas trwania), sprawozdania.

Jeśli chodzi o same normy, to przy liczeniu rankingu uzyskanego przyjmuje stały ranking polski. Nie przeszkadza to w uzyskaniu normy na postawie rankingu uzyskanego FIDE Rperf dla turniejów zgłoszonych do oceny FIDE.
    pozdrawiam AG

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów