+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 13 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 195

Wątek: Szachy w TV

Dexter Guest

Szachy w TV

Szachy w Telewizji.

Szachy są rzadko spotykane w telewizji, dlatego zakładanie nowego tematu jest obowiązkiem.

Na poprzednim forum znajdującego się na stronie pzszach.org.pl był topic pod nazwą "Filmy i szachy" (lub coś w tym rodzaju). Jak się okazało szachy są dość często obecne w filmach. Raz dobrze, raz nie (dobrze są przedstawiane w dobrych filmach, źle w tych złych :P ), ale liczy się fakt. Miło się oglada filmy w których szachy mają powierzoną "główną rolę", czyli: Obrona Łużyna, Mordercza rozgrywka - w ostatnich latach kilka razy leciały w telewizji, czy "szachowe dzieciństwo" (niestety od dwóch lat grania w szachy nie widziałem tego filmu w tv).

Niestety gorzej jest z tymi "rzeczywistymi" szachami. W Rosji jest program półgodzinny, w których są sprawozdania z turniejów, analizy ciekawszych gier - a w Polsce pustka. Co prawda w telewizji czasami cos powiedzą o szachach, ale nigdy nie widziałem aby przedstawili jakąś partię. Co innego jest z innymi dyscyplinami - na Polsat Sport czy Eurosport - leciały już sprawozdania z zawodów golfowych, pokerowych czy bilardowych. A gdzie szachy?
    Gdzie szachy...

Pozdrawiam

Wedlug mnie - przykro to powiedziec - szachy nie były, nie są i nie będą zbyt emocjonującym widowiskiem dla laika, który oglądając nawet najbardziej wyrąbistą partię z superkopami itp. nie zauważy w niej nic wielkiego A taki np. bilard czy snooker jest dość prosty - kolo ma wbić bile w odpowiedniej kolejniości i tyle...
    "W życiu piękne są tylko chwile..."

Re: Szachy w TV

Cytat Zamieszczone przez Dexter
    Szachy w Telewizji.

Niestety gorzej jest z tymi "rzeczywistymi" szachami. W Rosji jest program półgodzinny, w których są sprawozdania z turniejów, analizy ciekawszych gier
    Czy nie ma nikogo w Polsce kto moglby to nagrac, zrzucic do jakiegos pliku avi i udostepnic innym?To chyba nie jest towar komercyjny i nie ma przy czyms takim lamania prawa.

Można samemu zrobić audycję szachową w internetowej TV. Tutaj jest przezabawny przykład największego ekscentryka szachowego w USA, Sama Sloana :
    http://www.ishipress.com/samchess2.asf (ponad 40MB)

HAVE FUN !!!
    "Niecierpliwość jest wrogiem myślenia" George Koltanowski
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Cytat Zamieszczone przez siwy
    Na początku lat 90, w pierwszej w Polsce prywatnej telewizji TeDe - był raz w tygodniu 30-minutowy program szachowy - typu "gadające głowy" w dużo lepszym wykonaniu od Sama S.
    A łyżka na to NIEMOŻLIWE ! Sam Sloan jest nie do przebicia !!!
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

6. Fajny jest ten klip. Pokażę go córce.

Racja, dośc oryginalny.
    Kto z Polaków taki zrobi :?:

Pozdrawiam
    Obelgi – to argumenty tych, którzy nie mają argumentów. Jean Jacques Rousseau

Cytat Zamieszczone przez Adrian
    Fajny jest ten klip. Pokażę go córce.
    No to możesz pokazać jeszcze jeden, ale lepiej od razu uprzedź ją, że Twoja starość będzie wygladać inaczej

http://www.kpzszach.webd.pl/Meeting.avi (21 MB)

O ile to jest prawda, filmik ten w roku 1997 zdobył Oskara dla najlepszego krótkiego filmu animowanego :!:

P.S. Z powodu ograniczonego na moim koncie miesięcznego transferu, w przypadku wielu "ściągnięć" plik może za kilka dni zniknąć z serwera (na dzień dzisiejszy pozostała wartość transferu pozwoli na ok. 100 "ściągnięć" pliku). Jeśli tak się stanie, plik bedzie ponownie dostępny na początku miesiąca.
    "Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Fakt, starośc nie radość. Ale przynajmniej o cos grali Fajny filmik, jak na pixara przystało. Choć co to za debiut? 1. e4 e5 2. f3 :?:

PS
    Przemek masz wiecej takich plików? Bo ja ze strony KPZSzach nie widziałem odnośnika nawet to tego pliku avi.

10. Cytat Zamieszczone przez Lucznik
    No to możesz pokazać jeszcze jeden, ale lepiej od razu uprzedź ją, że Twoja starość będzie wygladać inaczej
    Tego jej raczej nie pokażę. Wcale mi nie było do śmiechu jak go oglądałem.

Cytat Zamieszczone przez Adrian
    Cytat Zamieszczone przez Lucznik
    Tego jej raczej nie pokażę. Wcale mi nie było do śmiechu jak go oglądałem.
    Nie da się ukryć : Sam Sloan jest nie do przebicia ! Jest przezabawny, elokwentny i pokazuje ciekawe rzeczy dla początkujących, no i na koniec omawia pamiętną końcówkę z partii Keres - Botwinnik z 1948r., w której Keres popełnił historyczny błąd, który dał mistrzostwo Botwinnikowi ...

Racja, chociaż czesto rozwala figurki na szachownicy to jednak to jest coś o oco mi chodzi. Wczoraj (wreszcie) odkryłem dla siebie chess.fm. Sporo materialów itp.

Polecam dla tych co jeszcze nie byli (podejżewam jednak ze to ja byłem ostatni )

Pozdrawiam

Właśnie w Konkursie Danaid się znalazł wątek o "Siódmej Pieczęci" to postanowiłem troche poszperać po necie i podać kilka linków, potrzebnych każdemu fanowi i szachów i filmu jednocześnie.

http://www.bcf.org.uk/articles/chess-videos_mar03.htm
    http://www.skgiessen.de/movies/kino0004.php

Mieszka w
    Warszawa
    Nie wiem, czy któryś z Forumowiczów miał okazję obejrzenia 20-minutowego filmu o VI Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Szachach, nakręconego przez Krzymowski Chess TV Production. Został on nadany 18 lipca 2005 w Sztokholskim Kanale Telewizyjnym.
    Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek w życiu widział tak wspaniale zrobiony film o szachach. Prawdziwa rewelacja!
    Po obejrzeniu tego filmu zmieniłem zdanie na temat szachów w TV. Uważałem, że jest niemal niemożliwe pokazanie zawodów szachowych w TV, jednakże się myliłem - jeśli ktoś ma talent i zna się na rzeczy, może o szachach nakręcić wspaniały film.

Mieszka w
    Wrocław/Poznań

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów