+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: GM Magnus Carlsen

Cytat Zamieszczone przez Bartek
    Dla zawodników czołówki światowej (a dla zawodników najściślej elity jak Magnus podwójnie) niezwykle irytujące i demotywujące są działania FIDE polegające na wielokrotnym zmienianiu reguł danego cyklu rozgrywek o tytuł MŚ w czasie jego trwania.
    Zapewne masz rację, ale skoro inni potrafią i mogą się podporządkować, to moim zdaniem to jednak bufonada.
    "Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

coz, PZSzach w zeslym roku tez zmienil sposob rozgrywania MP i to diametralnie, chyba si enikt nie obrazal na to ewidentne zlamanie regul.

Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Łucznik
    Cytat Zamieszczone przez Bartek
    Dla zawodników czołówki światowej (a dla zawodników najściślej elity jak Magnus podwójnie) niezwykle irytujące i demotywujące są działania FIDE polegające na wielokrotnym zmienianiu reguł danego cyklu rozgrywek o tytuł MŚ w czasie jego trwania.
    Zapewne masz rację, ale skoro inni potrafią i mogą się podporządkować, to moim zdaniem to jednak bufonada.
    Nie powiedziałbym tak. Carlsen (myślę, że dużą rolę odgrywa jego ojciec) walczy o pewne zasady, które widocznie są dla niego bardzo ważne. A, trzeba przyznać, że jest konsekwentny:
    Magnus Carlsen withdraws from the Grand Prix 2008–2009
    Lastly we would like to mention that our criticism of the latest change of regulations is not directed at the change itself. Long term this may be a viable alternative to the current match planned between the Grand Prix and World Cup winners. But changing the rules dramatically in the middle of a cycle is simply unacceptable, and this is something that should be rather obvious to anyone involved in business or high level sports competitions.
    Widocznie Carlsen doszedł do wniosku, że sytuacja wymaga drastycznych (i zauważalnych) środków, bo inaczej nic się nie zmieni. Jak to mówią, "Każda rewolucja wymaga ofiar/poświęceń".
    Oglądanie się na innych z reguły powoduje, że wszystko pozostaje po staremu.
    Różni zawodnicy mają różną pozycję, różne priorytety, w szczególności różne rzeczy są dla nich ważne.

Kilka dekad temu Fischer walczył o znaczącą poprawę warunków finansowych w turniejach, często odmawiając gry, podczas gdy inni się godzili. Czy zachowanie Fischera było bufonadą?

Nie wypowiem się o okresie, gdy mnie jeszcze na świecie nie było :-)
    Patrząc, na co Magnus poświęca czas (sesje modela, mecze pokazowe) i czując w tym działaniu (podważaniu systemu MŚ) rękę Kasparowa, twierdzę, co już wcześniej napisałem :-)
    "Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

To że inni potrafią się podporządkować karuzeli decyzji działaczy to świadczy źle o Carlsenie czy o tych innych?
    Cytat Zamieszczone przez Robas
    coz, PZSzach w zeslym roku tez zmienil sposob rozgrywania MP i to diametralnie, chyba si enikt nie obrazal na to ewidentne zlamanie regul.
    A jakby drużyny/kluby postawiły veto?
    Nie wypowiem się o okresie, gdy mnie jeszcze na świecie nie było :-)
    Ja się wypowiem
    Robert Fischer walczył o godność i warunki pracy sam, bez związków zawodowych.

ja tam uwazam, ze zmiana regulaminu w trakcie zawsze jest zlem.
    bio jak raz zmienili, no system kolowy na szwajcar (po rozegraniu polfinalow na innych zasadach!!), to kto mi zagwarantuje, ze np zmienia punktacje na 3-1 w polowie finalu, np ze wzgledu na zbyt duza liczbe remisow?

Kilka dekad temu Fischer walczył o znaczącą poprawę warunków finansowych w turniejach, często odmawiając gry, podczas gdy inni się godzili. Czy zachowanie Fischera było bufonadą?
    Twierdzenie, że główną motywacją Fischera były pieniądze jest zbyt śmiałym twierdzeniem. Po takiej hipotezie Morphy wycofał się z gry.

A dobre warunki gry sprzyjają do rozgrywania ciekawych partii. Nie ma co się godzić na fatalne warunki gry ze względu na wielkie pieniądze.
    "Niecierpliwość jest wrogiem myślenia" George Koltanowski
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Mieszka w
    Warszawa

Odp: GM Magnus Carlsen

Na pytanie, czy oglądał na żywo partie z meczu Anand-Gelfand, Carlsen odpowiedział:
    Frankly at that time, in parts of the match I had such a bad sleeping rhythm that I didn't actually wake up for the games.

Odp: GM Magnus Carlsen

Dzisiaj wygrywając, zrobił krok do wygrania meczu z Anandem. Jeżeli nie zachłyśnie się zwycięstwem i nie "wygra przed końcem", to będzie to jego wielkim sukcesem.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów