+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 121

Wątek: FanKlub>Bartek Arcymistrz<

Dotknięcie Mistrza

Dzisiaj o godz. 19:15 w Programie I Polskiego Radia nadana zostanie audycja p.t. "Dotknięcie Mistrza'.

Jak usłyszałem z małego urywka, porównuje się tam szachy do muzyki, n.p. grę Karpowa do muzyki Mozarta. Wygląda na ciekawie zapowiadający się program.

- 19.15 – „Dotknięcie Mistrza” – rep. Eweliny Karpacz
    Szachy dla jednych są synonimem nudy, dla innych sensem życia jednak tajemnicą są dla jednych i drugich. Audycja opowiada o meczu (2003) pomiędzy Mistrzem Świata Anatolijem Karpowem a Mistrzem Europy Bartkiem Macieją.
    "Zaczęłam obserwować ten pojedynek i bardzo szybko mnie wciągnął. Ostatniego dnia trzydziestu szczęśliwców zagrało z Anatolijem Karpowem symultanę. Grać z takim przeciwnikiem to ogromna emocja, bez względu na wynik. Postanowiłam pokazać to wydarzenie słuchaczom. Kiedy opowiedziałam znajomemu sprawozdawcy sportowemu, że zamierzam zrobić radiowy reportaż o szachach uśmiechnął się i zapytał czy będzie się składał wyłącznie z ciszy. To nie jest cisza. Szachy są muzyką, a każda partia to koncert. Proszę posłuchać.”

22 lutego masz wolne....

Bartek:: Klub Fan sie nudziol,bo byles zajety M.P.
    Teraz pewno nadrobisz zaleglosci..
    Jak Ciebie tu nie ma to jakos smutno....
    Od dzis bede Tobie Porciowal zadania dla treningu Szachowego.
    Dziennie masz obejrzec 200 diagramow ( 100 kombinacji i 100 zadan wielochodowych )
    Po takim trenibngu, nastepny turniej wygrywasz ,robiac ranking 2790.(turniejowy)
    Takie mam zyczenia na marzec dla naszego IDOLA..
    Wladek z Chicago

3. Cytat Zamieszczone przez Jerzy
    Dzisiaj o godz. 19:15 w Programie I Polskiego Radia nadana zostanie audycja p.t. "Dotknięcie Mistrza'.
    Ciekawe czy można gdzieś dopaść tą audycję ?
    Qrcze może jest gdzieś na jutiubach ?

4. Re: Dotknięcie Mistrza

Cytat Zamieszczone przez Jerzy

Jak usłyszałem z małego urywka, porównuje się tam szachy do muzyki, n.p. grę Karpowa do muzyki Mozarta. Wygląda na ciekawie zapowiadający się program.

- 19.15 – „Dotknięcie Mistrza” – rep. Eweliny Karpacz
    Szachy dla jednych są synonimem nudy, dla innych sensem życia jednak tajemnicą są dla jednych i drugich. Audycja opowiada o meczu (2003) pomiędzy Mistrzem Świata Anatolijem Karpowem a Mistrzem Europy Bartkiem Macieją.
    "Zaczęłam obserwować ten pojedynek i bardzo szybko mnie wciągnął. Ostatniego dnia trzydziestu szczęśliwców zagrało z Anatolijem Karpowem symultanę. Grać z takim przeciwnikiem to ogromna emocja, bez względu na wynik. Postanowiłam pokazać to wydarzenie słuchaczom. Kiedy opowiedziałam znajomemu sprawozdawcy sportowemu, że zamierzam zrobić radiowy reportaż o szachach uśmiechnął się i zapytał czy będzie się składał wyłącznie z ciszy. To nie jest cisza. Szachy są muzyką, a każda partia to koncert. Proszę posłuchać.”

Ostatnio...
    Ostatnio czesto, omal na kazdym kroku, spotykam sie z porownywaniem szachow i muzyki. Njaczesciej czynia to ci co w szachy sami nie graja i bywa to odpowiedzia na informacje, ze "ja jestem szachista".
    Osoba bioraca sie za realizacje audycji radiowej o szachach z pewnoscia ma talent i odwage!
    Mialem okazje, raz w miesiacu, przez blisko dziesiec lat uczestniczyc w podobnych audycjach.
    Bylo to w Hawrze. W szkole katolickiej (podstawowka, srednia i liceum) im.Swietego Jozefa nauczalismy szachow. W sasiedniej sali miescila sie rozglosnia katolickiego radia "ALBATROS". Emitowali na cala Normandie programy muzyczne (glownie klasyka). Przerywnikiem byly audycje kulturalne i wiadomosci lokalne. Kiedys zaprosili mnie na godzinny wywiade o szachach i...tak pozostalo. Srednio raz w miesiacu zapraszalismy miejscowych szachistow ( w wieku od 7 do 77 lat). Pozniej pojawiy sie rozmaite lokalne osobistosci. Pol programu bylo poswiecone na rozmowe na z gory okreslony i zapowiedziony temat miedzy zaproszonymi. Druga polowa sprowadzala sie do odpowiedzi na telefony. Zawsze bylo ich wiele i najczesciej od ludzi wlasnie szachow nie znajacych!

Krzys
    ztof Pytel

Mieszka w
    Wrocław/Poznań
    Propo szachów i muzyki to nasówa mi się
    Taimanow był szachistą??
    Tak Taimanow TEŻ był szachistą ,
    ale był przede wszystkim MUZYKIEM -wirtuozem )

6. Macieja "zjadl" Radjabova...

http://www.echiquier-nicois.org/

mercredi 28 novembre 2007

[shadow=yellow:471b31d4db]L a U n e [/shadow:471b31d4db]

Coupe du Monde 2e tour: Macieja s'offre Radjabov, Gurevich neutralise Adams..

B. Macieja (2606) - photo - s'offrant le n°8 mondial T. Radjabov (2742) en match aller du 2e tour de cette Coupe du Monde Fide de Khanty-Mansiysk (Russie) était l'un des résultats inattendus de la journée.. Radjabov s'essaya a un gambit Jänisch mais hérita de pions triplés qui tomberent tous et sans réel contre jeu il abandonna au 47e coup..

Bartek Wygral 2;0
    Wielkie brava !!!!!
    :roll:

8. Chwala...

jeudi 29 novembre 2007

[shadow=yellow:a6ba3c8615]L a U n e [/shadow:a6ba3c8615]

Coupe du Monde: Mamedyarov, Macieja, Aronian, Shirov, Svidler, Adams.. passent en 1/16e

>>> http://www.echiquier-nicois.org/

Macieja s'offrait Radjabov.. ..dans la partie retour du 2e tour de la Coupe du monde Fide hier, Ponomariov n'étant pas encore sauvé face a Wang Hao. La derniere page de ChessBase:

>>> http://www.chessbase.com/newsdetail.asp?newsid=4288 .

Teimour Radjabov lost for a second time to Bartlomiej Macieja to drop out of the FIDE World Cup.

>>> http://www.chessbase.com/newsdetail.asp?newsid=4288

Po takiej partii jak dzisiejsza czarnymi z Sasikiranem w PŚ grono sympatyków Bartka w fanklubie powinno się znacznie powiększyć
    Nasuwa się pytanie czy Hindus ma jednak nerwy ze stali czy może wreszcie "pęknie" po tylu niezwykle stresujących partiach
    Pasja życiowa

a może Hindus tymi dogrywkami uodparniał się na stres i był o wiele bardziej do tego przygotowany niż Bartek.....no cóż mówi się trudno i gra się dalej
    Chętnie drugich napominamy, ale sami upomnień niechętnie słuchamy

11. Kometuja...

Macieja-Laznicka

By Lubomir Kavalek

>>> http://www.washingtonpost.com/wp-dyn...120201790.html

Mieszka w
    Warszawa

Mieszka w
    Wrocław/Poznań
    Na niemieckiej stronie chessbase ukazał się wywiad z Bartłomiejem Macieją

Artur

http://www.chessbase.de/nachrichten.asp?newsid=7414