+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 121

Wątek: FanKlub>Bartek Arcymistrz<

Media i szachy

http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35644,4990312.html
    Tak powinna wyglagac przekazywana wiadomosc o szachach
    Szachista na tle szachownicy ,lub Diagram szachowy z podana pozycja szachowa

Ostatni wpis miesiac temu.Bartek gra w turnieju zagranicznym,to diagramy sa wskazane
    Diagramy szachowe ,bo to jest forum Szachow i szachistow

Ps.
    Bartek wygral w pierwszej rundzie
    Arkadiusz Leniart Ogral arcymistrza Aleksandra Berelovicza (2595)

II runda.
    Bartek remis , Leniart remis

III runda
    Bartek przegral
    Leniart wygral i ma 2,5 z 3 > jutro gra z GM.
    Kadziolka Beata > przegrala i ma 1,5 z 3

3. Wywiad z naszym Arcymistrzem

GM Bartolomiej Macieja
    I have good friends among Bulgarian players

>>> http://www.eicc2008.com/en/interviews&article_id=9.html

Lista startowa Mistrzostw Europy

http://www.eicc2008.com/en/participants.html

W zawodach startuje 20 szachistow i szachistek z Polski.
    Transmiaja o godzinie 14'30

Bartek liczymy na Ciebie w ME.
    O wynik Bartka jestem dziwnie spokojny. Ma dostęp do netu, a to połowa sukcesu. Druga połowa to sprzyjający klimat
    "Niecierpliwość jest wrogiem myślenia" George Koltanowski
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez osiek_ma_puzzle
    Mat w 2 posunieciach. Wieza matuje na h7.
    Jako, że ostatnim legalnym posunięciem czarnych może być jedynie 0...g5, proponuję zabić w przelocie 1.hxg6, a co dalej niech już ktoś inny pomyśli.

Cytat Zamieszczone przez Jerzy
    O wynik Bartka jestem dziwnie spokojny. Ma dostęp do netu, a to połowa sukcesu. Druga połowa to sprzyjający klimat
    Na moją korzyść dopisałbym także niemiłosiernie duszną salę gry, natomiast minusami są brak stołu do pingpongu i lekka gorączka 37.3C.

Dodam, że Arek Leniart, z którym razem wracałem z Gausdal, nie dojechał do Plovdiv z uwagi na chorobę. Ja na szczęście zmierzyłem temperaturę dopiero tutaj.

Cytat Zamieszczone przez Bartek
    Na moją korzyść dopisałbym także niemiłosiernie duszną salę gry, natomiast minusami są brak stołu do pingpongu i lekka gorączka 37.3C.

Dodam, że Arek Leniart, z którym razem wracałem z Gausdal, nie dojechał do Plovdiv z uwagi na chorobę. Ja na szczęście zmierzyłem temperaturę dopiero tutaj.
    Przy tak gorącej atmosferze z pewnością gorączka szybko przejdzie
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Bombaj 2008

Bombaj 2008
    http://www.venuschessacademy.org/

Po IV rundzie.
    GM B.Macieja 4.0 z 4
    GM Michal Krasenkov 3.5 z 4

Po V rundzie
    GM B.Macieja 4.5 z 5
    GM M.Krasenkov 4.5 z 5

Bombaj >po VI rundzie
    GM M.Krasenkov > 5.5 z 6
    GM B.Macieja > 4.5 z 6

Ps.
    Po VIII rundzie
    GM M.Krasenkov ma 7.5 z 8 jest liderem.
    GM B.Macieja ma 6.5 z 8 jest na 9 miejscu.

Po X rundzie

GM Michal Krasenkow 9.0 z 10 > ma punkt przewagi nad drugim zaw.
    GM Bartek Macieja 7.5 z 10
    Jutro ostatnia runda.

Byly czasy ,ze tylko 11 rundowe turnieje odbywaly sie w Polsce. .Warto takie robic.

Wyniki

GM M.Krasenkov 9,0 > Pierwszy plac Bravo!!!
    GM B. Macieja 8.5 osmy plac Male brava
    Super turniej 444 uczestnikow.
    11 rund.
    Po galeri zdjec mozna wywnioskowac ,ze zainteresowanie Szachami w Indii jest ogromne (wielkie).

Mieszka w
    Warszawa
    GMBartek zaczął nieźle, ale z uwagi na brak dostępu do internetu nie mógł podtrzymywać formy w drugiej części turnieju, poprzez rozwiązywanie puzzli specjalnie przygotowanych przez Ośka. Nie pomagała mu także własna temperatura 38C, zbliżona do tej panującej na słońcu (w cieniu - ale gdzie taki znaleźć? - 31C). W tej sytuacji 8.5 punktu z 11 partii to nie taki zły wynik.

Po galeri zdjec mozna wywnioskowac ,ze zainteresowanie Szachami w Indii jest ogromne (wielkie).
    To prawda. Olbrzymie i coraz większe. Już w tej chwili widać, że przekłada się to na poziom gry. Nawet małe dzieci są trudne do ogrania dla arcymistrzów (*), a mistrzowie międzynarodowi grają na poziomie europejskich arcymistrzów. Zaniżenie rankingów grających tylko w kraju Hindusów jest nawet jeszcze większe niż Rosjan.

(*) Przypomniało mi się, że nawet zwycięzca turnieju, czyli nasz Michał, miał olbrzymie trudności z pokonaniem białymi jakiegoś dziecka. I to nie dlatego, że Michał grał jakoś wyjątkowo słabo, tylko dlatego, że tamten tak dobrze. Ostatecznie, w łatwo remisowej już końcówce młody zawodnik zaczął grać zbyt impulsywnie i przegrał. Po partii znowu z silnego zawodnika stał się uroczym dzieckiem, pytając zaskoczonego Michała "Did I play very well?"

W tej sytuacji 8.5 punktu z 11 partii to nie taki zły wynik.
    W sumie ranking potwierdziłeś

Mieszka w
    Warszawa
    W tej sytuacji 8.5 punktu z 11 partii to nie taki zły wynik.
    W sumie ranking potwierdziłeś
    Pół punktu więcej i byłbym zadowolony, a nawet w pełni usatysfakcjonowany. A tak, czuję jednak wewnętrzny niedosyt.

Cytat Zamieszczone przez Bartek
    GMBartek zaczął nieźle, ale z uwagi na brak dostępu do internetu nie mógł podtrzymywać formy w drugiej części turnieju, poprzez rozwiązywanie puzzli specjalnie przygotowanych przez Ośka. Nie pomagała mu także własna temperatura 38C, zbliżona do tej panującej na słońcu (w cieniu - ale gdzie taki znaleźć? - 31C).
    Zastanawiam się, czy temperatury nabawiłem się od zbyt długiego grania po południu na słońcu w kosza, czy też może od codziennej walki z kierowcami. W Indiach jeździ się bowiem tak:

http://pl.youtube.com/watch?v=8I9T3DR0w5s
    http://pl.youtube.com/watch?v=KZBuDPx9r44

Pół punktu więcej i byłbym zadowolony, a nawet w pełni usatysfakcjonowany. A tak, czuję jednak wewnętrzny niedosyt.
    Oczywiście, że byłeś jednym z faworytów i liczyłeś na więcej. Jednak startowanie z pozycji faworyta ma także swoje niedostatki

Zagraj z Arcymistrzami

Wiadomosc http://www.poloniachess.pl > juz 8 czerwca w Warszawie godzina 12'00

Dla promocji Szachow w Warszawie ,jest potrzeba aby obaj arcymistrzowie mieli ciekawy biuletym szachowy dla Uczestnikow symultany najlepiej wykonany przez samych arcymistrzow.
    Czasu jest tylko kilka dni
    Na takiej imprezje szachowej "Potrzebne sa przynajmniej dwie tablice demonstracyjne" Wysokiej jakosci.(widocznosc dla kibicow).
    Kilka klipow nagrac na wideo. najlepsze (udane pokazac na stronie internetowej)

Ps.
    Dla kibicow i gapiow ,R.Krolikowski moze zrobic konkurs rozwiazaniowy (dwuchodowki-miniatury)
    Konkurs roz. z samych diagramow szachowych bez Szachow
    Zadania latwe

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów