+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4
Pokaż wyniki od 46 do 57 z 57

Wątek: Mistrzostwa Hiszpanii

"2700" i "sukces w MŚ" to są po prostu różne rodzaje osiągnięc, nie ma sensu ich przeciwstawiać - w ideale powinny się uzupełniać.
    2700 nie oznacza obecnie wejścia do ścisłej czołówki światowej, ale na pewno kamień milowy na drodze doń.

2. Cytat Zamieszczone przez Łucznik
    Fani rankingu na pewno się oburzą, ale lepiej zamiast mieć ponad 2700, osiągać sukcesy w cyklu MŚ (np. zostać mistrzem świata mając 2628 lub 2652). Przypominam, że Radek nawet nie uczestniczył w zawodach MŚ ani PŚ i na tej płaszczyźnie osiągnięcia Bartka czy Michała biją go na głowę.
    Cóż, ja bym to skwitował tak: można być kolekcjonerem punktów rankingowych, albo kolekcjonerem kolejnych pucharków
    Prawdziwi mistrzowie mają jedno i drugie, a pół mistrzowie mają pucharki w gablocie lub nabite rankingi.
    Co do Wojtaszka, to bym się wstrzymał z oceną, bo facet idzie jak burza. W końcu przyjdzie czas na prawdziwe testy i wtedy zobaczymy.

Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Utumno
    Radek w bombowej formie! 2663 + 16.5 ( Wroclaw ) + 12.8 ( Pampeluna ) + 9.8 ( po 3 rundach Mistrzostw Hiszpanii ) daje mu live ranking 2702 :afro
    Radzio skończył na 6.5/7, co dało +18.6, a więc razem 2711. To jest nowy polski rekord rankingu bieżącego. Poprzedni należał, oczywiście, do Michała Krasenkowa i według moich obliczeń wynosił 2708.

Do pełni porównania trzeba jeszcze tylko dokonać odpowiedniej transformacji rankingów z roku 2000 na aktualne. I z tym może być największy problem, bo różni ludzie stosują różne niezmienniki transformacji. Ale chyba zastosowanie czystej inflacji/deflacji numerycznej zadowoliłoby znaczną część kibiców.

Co ciekawe, Michał, gdy awansował do klubu 2700+, atakował z poziomu 2661. Radzio ma 2663.

Wojtaszek, Radoslaw (2663) - Vera Gonzalez-Quevedo, Reynaldo (2513)

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Sf3 Sf6 4.g3 Lb4+ 5.Ld2 Ld6
    6.Lg2 O-O 7.O-O Sbd7 8.L3 c6 9.Sc3 dxc4 10.Lxc4 e5
    11.e3 Te8 12.Db3 h6 13.Lc1 Tb8 14.Lb2 exd4 15.exd4 L5
    16.c5 Lc7 17.Tfe1 Txe1+ 18.Txe1 L4 19.Sd1 a5 20.Sh4 Sd5
    21.Lxd5 cxd5 22.Dxd5 La6 23.Sf5 Sf6 24.Df3 Lc4 25.Sde3 Ld3
    26.d5 Le4 27.Dd1 Wojtaszek wygral >> 1- 0

W tej pozycji czarne poddaly 1-0
    Na dzien 17.sierpnia 2010 Wojtaszek ma ranking 2711> Elo

http://chess-results.com/partieSuche...weiss=11&lan=2
    > Partia do przegladania > do nauczenia sie na pamiec > nie zaszkodzi a moze sie kiedys przyda
    =

5. Cytat Zamieszczone przez Alex
    Być może jedno idzie w parze z drugim - współpraca z Anandem i 2700. Poza tym może teraz posypią się zaproszenia - w końcu jak by nie patrzyć zawodników 2600+ jest pewnie ze 150, a 2700 - ze trzydziestu.
    http://www.pzszach.org.pl/index.php?idm2=39&idn=954

Mateusz Hauschild
    Ania zmieniła moje życie, a Ty czyje?
    progressive-bolt - portal o muzyce progresywnej

Stawiam na dzwonek z komórki.
    "Niecierpliwość jest wrogiem myślenia" George Koltanowski
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Wówczas jest przegrana a nie walkower.

No to nie przystąpił do gry.
    "Niecierpliwość jest wrogiem myślenia" George Koltanowski
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Bartek
    Cytat Zamieszczone przez Alex
    No to po dzisiejszej wygranej z GM Granda-Zunigą (2639) jeszcze podrosło o 5 pkt... Oby tak dalej! Swoją drogą głupio na przestrzeni 2 tygodni dwa razy przegrać z tym samym przeciwnikiem w różnych turniejach... Cóż, może jeszcze np. w 2-3 rundzie Olimpiady zagramy z Peru?
    Wiesz, ja w tym roku przegrałem 3 partie (na 77 rozegranych), wszystkie 3 białymi, w tym właśnie 2 z Radkiem.
    Jeśli Grandzie-Zunidze ma być głupio, to co ja mam powiedzieć? W pierwszych 88 tegorocznych partiach przegrałem 4 razy, w tym 3 razy z Radkiem (czwarta porażka miała miejsce w ostatniej rundzie IME). Moja ostatnia seria 43 partii pod rząd bez porażki rozpoczęła się po partii z Radkiem, a zakończyła na partii z Radkiem. :hmm

11. Cytat Zamieszczone przez Bartek
    Moja ostatnia seria 43 partii pod rząd bez porażki rozpoczęła się po partii z Radkiem, a zakończyła na partii z Radkiem. :hmm
    Wypada życzyć, aby kolejna seria także zakończyła się na partii z Radkiem, z tym że, postarajcie się jednak nie grać w tych samych zawodach

Mieszka w
    Warszawa
    Wnioski zaczynam wyciągać i w Hiszpanii postąpiłem już sprytnie - grałem w tej samej drużynie co Radek.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów