+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 48

Wątek: Uchwały Zarządu

  1. #16
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    267
    ZARZĄDY POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO

    Utworzenie Polskiego Związku Szachowego
    Delegaci - Warszawy, Łodzi, Krakowa, Białegostoku,
    Poznania, Śląska, Lwowa, Radomia, Gdańska i Wilna + inni
    Reprezentowali 1600 zrzeszonych szachistów

    I Walny Zjazd Konstytucyjny - Warszawa, 11 kwietnia 1926 r.
    I kadencja 1926-1928
    1926-1928 Prezes Żabiński Józef
    1926-1928 Wiceprezes Przepiórka Dawid
    1926-1928 Sekretarz Domosławski Bogdan
    1926-1928 Skarbnik Orlański Leon
    1926-1928 Ławnik Zarządu Piotrowski Oskar
    1926-1928 Ławnik Zarządu Rozenblat Samuel
    1926-1928 Ławnik Zarządu Steifer Marian

    II Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 2 grudnia 1928 r.
    II kadencja 1929-1930 (14 osób)
    1928-1930 Prezes (zmarł 27 XII 1928) Żabiński Józef
    1928-1930 Prezes (od 1929) Rogoziński Józef
    1928-1930 Wiceprezes Przepiórka Dawid
    1928-1930 Sekretarz Domosławski Bogdan
    1928-1930 Skarbnik Orlański Leon
    1928-1930 Ławnik Zarządu Pawłowski Tadeusz
    1928-1930 Ławnik Zarządu Paciorkowski J
    1928-1930 Ławnik Zarządu Sypniewski K
    1928-1930 Ławnik Zarządu Makarczyk Kazimierz
    1928-1930 Ławnik Zarządu Kolischer Arnold
    1928-1930 Ławnik Zarządu Piotrowski Oskar
    1928-1930 Ławnik Zarządu Rozenblat Samuel
    1928-1930 Ławnik Zarządu Konczyński Tadeusz
    1928-1930 Ławnik Zarządu Steifer Marian
    1928-1930 Ławnik Zarządu Stocerz Jan

    III Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 14 grudnia 1930 r.
    III kadencja 1931-1932
    1931-1932 Prezes Rogoziński Józef
    1931-1932 Przepiórka Dawid
    1931-1932 Pawłowski Tadeusz
    1931-1932 Michałowski Konstanty
    1931-1932 Skarbnik Orlański Leon
    1931-1932 Ławnik Zarządu Makarczyk Kazimierz
    1931-1932 Ławnik Zarządu Piłsudski Kazimierz
    1931-1932 Ławnik Zarządu Domosławski Bogdan
    1931-1932 Ławnik Zarządu Rozenblat Samuel
    1931-1932 Ławnik Zarządu Żukowski Juliusz
    1931-1932 Ławnik Zarządu Kolischer Arnold
    1931-1932 Ławnik Zarządu Piotrowski Oskar
    1931-1932 Ławnik Zarządu Potyka Józef
    1931-1932 Komisja Rewizyjna
    1931-1932 Członek Komisji Rewizyjnej Gołdykowski Wojciech
    1931-1932 Członek Komisji Rewizyjnej Osrowski Edward
    1931-1932 Członek Komisji Rewizyjnej Weinreich Maks A.
    1931-1932 Członek Komisji Rewizyjnej Gross Emil
    1931-1932 Członek Komisji Rewizyjnej Wróbel Marian
    1931-1932 Komisja ds. Statutu OZSzach
    1931-1932 Członek Komisji ds. Statutu Rybiński T
    1931-1932 Członek Komisji ds. Statutu Domosławski Bogdan
    1931-1932 Członek Komisji ds. Statutu Chmiel Paweł
    1931-1932 Członek Komisji ds. Statutu Gołdykowski Wojciech
    1931-1932 Członek Komisji ds. Statutu Rozenblat Samuel
    1931-1932 Komisja weryfikacyjna (sportowa)
    1931-1932 Członek Komisji weryfikacyjnej Kleczyński Jan
    1931-1932 Członek Komisji weryfikacyjnej Makarczyk Kazimierz
    1931-1932 Członek Komisji weryfikacyjnej Przepiórka Dawid
    1931-1932 Członek Komisji weryfikacyjnej Rozenblat Samuel
    1931-1932 Sąd Rozjemczy
    1931-1932 Członek Sądu Rozjemczego Cichowski Roman
    1931-1932 Członek Sądu Rozjemczego Kleczyński Jan
    1931-1932 Członek Sądu Rozjemczego Stawski Aleksander

    IV Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 11 grudnia 1932 r.
    IV kadencja 1933-1934 (11 osób)
    1933-1934 Prezes Rogoziński Józef
    1933-1934 Wiceprezes Nakoniecznikow-Klukowski Bronisław
    1933-1934 Wiceprezes Piłsudski Kazimierz
    1933-1934 Wiceprezes Przepiórka Dawid
    1933-1934 Sekretarz Domosławski Bogdan
    1933-1934 Zastępca sekretarza Michałowski Konstanty
    1933-1934 Skarbnik Orlański Leon
    1933-1934 Kapitan Związkowy Steifer Marian
    1933-1934 Referent prasowy Makarczyk Kazimierz
    1933-1934 Ławnik Zarządu Witkowski Wiktor
    1933-1934 Ławnik Zarządu Madfes Julian
    1933-1934 Członek Władz Związku Rozenblat Samuel
    1933-1934 Członek Władz Związku Żukowski Juliusz
    1933-1934 Członek Władz Związku Kolischer Arnold
    1933-1934 Członek Władz Związku Piotrowski Oskar
    1933-1934 Członek Władz Związku Pawłowski Tadeusz
    1933-1934 Członek Władz Związku Potyka Józef
    1933-1934 Komisja ds. Statutu
    1933-1934 Członek Komisji ds. Statutu Steifer Marian
    1933-1934 Członek Komisji ds. Statutu Domosławski Bogdan
    1933-1934 Członek Komisji ds. Statutu Stawski Aleksander
    1933-1934 Komisja Rewizyjna
    1933-1934 Członek Komisji Rewizyjnej Gołdykowski Wojciech
    1933-1934 Członek Komisji Rewizyjnej Osrowski Edward
    1933-1934 Członek Komisji Rewizyjnej Weinreich Maks A.
    1933-1934 Członek Komisji Rewizyjnej Marjenstrass Zygmunt
    1933-1934 Członek Komisji Rewizyjnej Wróbel Marian
    1933-1934 Sąd Rozjemczy
    1933-1934 Członek Sądu Rozjemczego Cichowski Roman
    1933-1934 Członek Sądu Rozjemczego Kleczyński Jan
    1933-1934 Członek Sądu Rozjemczego Stawski Aleksander

    V Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 13 maja 1934 r.
    V kadencja 1934-1935 (18 członków)
    1934-1935 Prezes Rogoziński Józef
    1934-1935 Wiceprezes Nakoniecznikow-Klukowski Bronisław
    1934-1935 Wiceprezes Piłsudski Kazimierz
    1934-1935 Wiceprezes Przepiórka Dawid
    1934-1935 Sekretarz Domosławski Bogdan
    1934-1935 Skarbnik Orlański Leon
    1934-1935 Kapitan Związkowy Steifer Marian
    1934-1935 Ławnik Zarządu Michałowski Konstanty
    1934-1935 Ławnik Zarządu Makarczyk Kazimierz
    1934-1935 Ławnik Zarządu Witkowski Wiktor
    1934-1935 Ławnik Zarządu Madfes Julian
    1934-1935 Ławnik Zarządu Makarczyk Kazimierz
    1934-1935 Ławnik Zarządu Witkowski Wiktor
    1934-1935 Ławnik Zarządu Rozenblat Samuel
    1934-1935 Ławnik Zarządu Żukowski Juliusz
    1934-1935 Ławnik Zarządu Kolischer Arnold
    1934-1935 Ławnik Zarządu Piotrowski Oskar
    1934-1935 Ławnik Zarządu Pawłowski Tadeusz
    1934-1935 Ławnik Zarządu Potyka Józef

    VI Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 25 sierpnia 1935 r.
    VI kadencja 1935-1936
    1935-1936 Prezes Nakoniecznikow-Klukowski Bronisław
    1935-1936 Wiceprezes Piłsudski Kazimierz
    1935-1936 Wiceprezes Przepiórka Dawid
    1935-1936 Wiceprezes Steifer Marian
    1935-1936 Sekretarz Marjenstrass Zygmunt
    1935-1936 Zastępca sekretarza Łękawski Stanisław
    1935-1936 Skarbnik Pawłowski Tadeusz
    1935-1936 Referent finansowy Orlański Leon
    1935-1936 Kronikarz Madfes Julian
    1935-1936 Ławnik Zarządu Michalski Włodzimierz
    1935-1936 Ławnik Zarządu Glabisz Kazimierz
    1935-1936 Ławnik Zarządu Raciążek Gustaw
    1935-1936 Ławnik Zarządu Borkowski S
    1935-1936 Ławnik Zarządu Weinreich Maks A.
    1935-1936 Ławnik Zarządu Regedziński Teodor
    1935-1936 Ławnik Zarządu Chmiel Paweł
    1935-1936 Ławnik Zarządu Sendal J
    1935-1936 Ławnik Zarządu Rewkiewicz Henryk sen.

    VII Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 7 luty 1937 r.
    VII kadencja 1936-1937
    1936-1937 Prezes Nakoniecznikow-Klukowski Bronisław
    1936-1937 Wiceprezes Rogoziński Józef
    1936-1937 Wiceprezes Piłsudski Kazimierz
    1936-1937 Wiceprezes Przepiórka Dawid
    1936-1937 Sekretarz i kronikarz Łękawski Stanisław
    1936-1937 Zastępca sekretarza Sendal J
    1936-1937 Skarbnik Pawłowski Tadeusz
    1936-1937 Referent finansowy Orlański Leon
    1936-1937 Kapitan Związkowy Steifer Marian
    1936-1937 Ławnik Zarządu Glabisz Kazimierz
    1936-1937 Ławnik Zarządu Kruszewski Stanisław
    1936-1937 Ławnik Zarządu Raciążek Gustaw
    1936-1937 Ławnik Zarządu Rewkiewicz Henryk
    1936-1937 Ławnik Zarządu Żuk-Rybicki T
    1936-1937 Zastępca ławnika Głogoszewski Feliks
    1936-1937 Zastępca ławnika Siemiatycki M
    1936-1937 Zastępca ławnika Weinreich Maks A.

    VIII Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 19 grudnia 1937 r.
    VIII kadencja 1938
    1938 Rada Naczelna (nowy doradczy organ PZSzach)
    1938 Prezes Rady - Członek honorowy Sosnkowski Kazimierz
    1938 Sekretarz Rady Steifer Marian
    1938 Członek honorowy Glabisz Kazimierz
    1938 Członek honorowy Piłsudski Kazimierz
    1938 Członek honorowy Przepiórka Dawid
    1938 Członek honorowy Rozenblat Samuel
    1938 Członek honorowy Rogoziński Józef
    1938 Członek Rady Naczelnej Nakoniecznikow-Klukowski Bronisław
    1938 Zarząd PZSzach
    1938 Prezes Nakoniecznikow-Klukowski Bronisław
    1938 Wiceprezes Dybowski Tadeusz
    1938 Wiceprezes Piłsudski Kazimierz
    1938 Wiceprezes Przepiórka Dawid
    1938 Sekretarz Łękawski Stanisław
    1938 Zastępca sekretarza Suchoński Tadeusz
    1938 Skarbnik Pawłowski Tadeusz
    1938 Referent finansowy Saganowski Władysław
    1938 Kapitan Związkowy Steifer Marian
    1938 Kronikarz Madfes Julian
    1938 Ławnik Zarządu Głogoszewski Feliks
    1938 Ławnik Zarządu Gross Emil
    1938 Ławnik Zarządu Hebelt Wacław
    1938 Ławnik Zarządu Kruszewski Stanisław
    1938 Ławnik Zarządu Raciążek Gustaw
    1938 Ławnik Zarządu Rewkiewicz Henryk
    1938 Ławnik Zarządu Siemiatycki M
    1938 Ławnik Zarządu Weinreich Maks A.
    1938 Komisja Techniczna
    1938 Członek Komisji Technicznej Salzman Henryk
    1938 Członek Komisji Technicznej Hermanowa Róża Maria
    1938 Członek Komisji Technicznej Jagielski Jerzy
    1938 Członek Komisji Technicznej Sternak Julian
    1938 Członek Komisji Technicznej Danneman Jóżef
    1938 Komisja Arbitrów
    1938 Członek Komisji Arbitrów Kleczyński Jan
    1938 Członek Komisji Arbitrów Makarczyk Kazimierz
    1938 Członek Komisji Arbitrów Domosławski Bogdan
    1938 Członek Komisji Arbitrów Marjenstrass Zygmunt
    1938 Członek Komisji Arbitrów Michalski Włodzimierz
    1938 Komisja Rewizyjna
    1938 Członek Komisji Rewizyjnej Turski Zbigniew Fr.
    1938 Członek Komisji Rewizyjnej Ligowski Antoni
    1938 Członek Komisji Rewizyjnej Zawistowski Andrzej
    1938 Członek Komisji Rewizyjnej Guthner Ludwik
    1938 Członek Komisji Rewizyjnej Walfisz Henryk
    1938 Sąd Rozjemczy
    1938 Członek Sądu Rozjemczego Stawski Aleksander
    1938 Członek Sądu Rozjemczego Rosiński Jan
    1938 Członek Sądu Rozjemczego Żabiński Stanisław

    IX Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 26 luty 1939 r.
    IX kadencja 1939
    Kadencja przerwana przez wojnę
    Okupacja hitlerowska rozpoczęła się w październiku 1939
    PZSzach nie działał 6 lat
    1939 Rada Naczelna (doradczy organ PZSzach)
    1939 Prezes Rady - Członek honorowy Sosnkowski Kazimierz
    1939 Sekretarz Rady Steifer Marian
    1939 Członek honorowy Glabisz Kazimierz
    1939 Członek honorowy Nakoniecznikow-Klukowski Bronisław
    1939 Członek honorowy Piłsudski Kazimierz
    1939 Członek honorowy Przepiórka Dawid
    1939 Członek honorowy Rogoziński Józef
    1939 Członek honorowy Rozenblat Samuel
    1939 Członek Rady Naczelnej Dybowski T
    1939 Członek Rady Naczelnej Gruber Henryk
    1939 Członek Rady Naczelnej Irzykowski Karol
    1939 Członek Rady Naczelnej Paciorkowski J
    1939 Członek Rady Naczelnej Zahorski Sergjusz
    1939 Zarząd PZSzach
    1939 Prezes Grabowski Witold
    1939 Wiceprezes Piłsudski Kazimierz
    1939 Wiceprezes Przepiórka Dawid
    1939 Wiceprezes Steifer Marian
    1939 Sekretarz Sternak Julian
    1939 Skarbnik Pawłowski Tadeusz
    1939 Kapitan Związkowy Zaleski S
    1939 Referent finansowy Siarkiewicz St.
    1939 Zastępca sekretarza Madfes Julian
    1939 Ławnik Zarządu Bieńkowski K
    1939 Ławnik Zarządu Głogoszewski Feliks.
    1939 Ławnik Zarządu Gross Emil
    1939 Ławnik Zarządu Raciążek Gustaw
    1939 Ławnik Zarządu Rewkiewicz Henryk
    1939 Ławnik Zarządu Rosiński J
    1939 Ławnik Zarządu Strumph-Wojtkiewicz S
    1939 Komisja Techniczna
    1939 Członek Komisji Technicznej Danneman J
    1939 Członek Komisji Technicznej Makarczyk Kazimierz
    1939 Członek Komisji Technicznej Piltz Karol
    1939 Członek Komisji Technicznej Salzmann Henryk
    1939 Członek Komisji Technicznej Suchoński T
    1939 Członek Komisji Technicznej Przepiórka Dawid
    1939 Członek Komisji Technicznej Zaleski S
    1939 Komisja Arbitrów
    1939 Członek Komisji Arbitrów Domosławski Bogdan
    1939 Członek Komisji Arbitrów Kleczyński Jan
    1939 Członek Komisji Arbitrów Makarczyk Kazimierz
    1939 Członek Komisji Arbitrów Marjenstrass Zygmunt
    1939 Członek Komisji Arbitrów Michalski Włodzimierz
    1939 Członek Komisji Arbitrów Przepiórka Dawid
    1939 Członek Komisji Arbitrów Sternak Julian
    1939 Sąd Rozjemczy
    1939 Członek Sądu Rozjemczego Kruszewski Stanisław
    1939 Członek Sądu Rozjemczego Stawski Aleksander
    1939 Członek Sądu Rozjemczego Żabiński Stanisław

    Reaktywowanie Polskiego Związku Szachowego
    przez działaczy warszawskich, zebranych 6 grudnia 1945
    Tadeusz Czarnecki, Stanisław Gawlikowski,
    Zbigniew Miller (Marian Wróbel)

    X Nadzwyczajny Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 30 kwietnia 1946 r.
    X kadencja, kwiecień-październik 1946
    Tymczasowy Zarząd PZSzach
    1946 Prezes Miller Zbigniew
    1946 Wiceprezes Bertholdi Jan
    1946 Wiceprezes Wróblewski Konstanty
    1946 Szef biura Czarnecki Tadeusz
    1946 Kapitan Związkowy Gawlikowski Stanisław
    1946 Sekretarz Filipkowska Zofia
    1946 Z-ca Sekretarza Nowicki Witold
    1946 Skarbnik Henneberg J.
    1946 Ławnik Zarządu Wróbel Marian
    1946 Ławnik Zarządu Bortkiewicz J
    1946 Ławnik Zarządu Szulce Zygmunt
    1946 Ławnik Zarządu Krulisch Czesław

    XI Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 6 października 1946 r.
    XI kadencja, 1946-1947
    1946-1947 Prezes (do maja 1947 r.) Miller Zbigniew
    1946-1947 Prezes (od maja 1947 r.) Wojnarowicz Stanisław
    1946-1947 Wiceprezes (do maja 1947) Wojnarowicz Stanisław
    1946-1947 Wiceprezes Wróblewski Konstanty
    1946-1947 Wiceprezes Witkowski Wiktor
    1946-1947 Szef biura Czarnecki Tadeusz
    1946-1947 Sekretarz Krulisch Czesław
    1946-1947 Kapitan Związkowy Gawlikowski Stanisław
    1946-1947 Skarbnik Henneberg J.
    1946-1947 Ławnik Zarządu Bortkiewicz J.
    1946-1947 Ławnik Zarządu Szulce Zygmunt
    1946-1947 Ławnik Zarządu Wróbel Marian
    1946-1947 Komisja Rewizyjna
    1946-1947 Członek Komisji Rewizyjnej Beer
    1946-1947 Członek Komisji Rewizyjnej Noworol F.
    1946-1947 Członek Komisji Rewizyjnej Cylwik E
    1946-1947 Członek Komisji Rewizyjnej Dobrzański Tadeusz
    1946-1947 Członek Komisji Rewizyjnej Balicki
    1946-1947 Komisja Techniczna
    1946-1947 Członek Komisji Technicznej Wojnarowicz Stanisław
    1946-1947 Członek Komisji Technicznej Gawlikowski Stanisław
    1946-1947 Członek Komisji Technicznej Makarczyk Kazimierz
    1946-1947 Członek Komisji Technicznej Widermański Leon
    1946-1947 Członek Komisji Technicznej Bujak K
    1946-1947 Komisja Arbitrów
    1946-1947 Członek Komisji Arbitrów Wróblewski Konstanty
    1946-1947 Członek Komisji Arbitrów Gałuszka Mieczysław
    1946-1947 Członek Komisji Arbitrów Błaszczak Czesław
    1946-1947 Członek Komisji Arbitrów Czarnota Alfred
    1946-1947 Członek Komisji Arbitrów Makarczyk Kazimierz
    1946-1947 Sąd Rozjemczy
    1946-1947 Członek Sądu Rozjemczego Roman M
    1946-1947 Członek Sądu Rozjemczego Małachowski M
    1946-1947 Członek Sądu Rozjemczego Cieślikowski S

    XII Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 28 września 1947 r.
    XII kadencja, 1947-1949
    1947-1949 Prezes Wojnarowicz Stanisław
    1947-1949 Wiceprezes Wróblewski Konstanty
    1947-1949 Wiceprezes Witkowski Wiktor
    1947-1949 Szef biura Czarnecki Tadeusz
    1947-1949 Sekretarz Krulisch Czesław
    1947-1949 Kapitan Związkowy Gawlikowski Stanisław
    1947-1949 Skarbnik Henneberg J
    1947-1949 Członek Zarządu Bortkiewicz J
    1947-1949 Członek Zarządu Chądzyński Janusz
    1947-1949 Członek Zarządu Mirski
    1947-1949 Komisja Rewizyjna
    1947-1949 Członek Komisji Rewizyjnej Rewkiewicz Henryk
    1947-1949 Członek Komisji Rewizyjnej Dobrzański Tadeusz
    1947-1949 Członek Komisji Rewizyjnej Kusztejko K
    1947-1949 Zastępca Członka Komisji Rewizyjnej Grynfeld Izaak
    1947-1949 Zastępca Członka Komisji Rewizyjnej Balicki Jan
    1947-1949 Komisja Techniczna
    1947-1949 Członek Komisji Technicznej Wojnarowicz Stanisław
    1947-1949 Członek Komisji Technicznej Gawlikowski Stanisław
    1947-1949 Członek Komisji Technicznej Makarczyk Kazimierz
    1947-1949 Członek Komisji Technicznej Widermański Leon
    1947-1949 Członek Komisji Technicznej Bujak K
    1947-1949 Komisja Arbitrów
    1947-1949 Członek Komisji Arbitrów Wróblewski Konstanty
    1947-1949 Członek Komisji Arbitrów Gałuszka Mieczysław
    1947-1949 Członek Komisji Arbitrów Błaszczak Czesław
    1947-1949 Członek Komisji Arbitrów Czarnota Alfred
    1947-1949 Członek Komisji Arbitrów Makarczyk Kazimierz
    1947-1949 Sąd Rozjemczy
    1947-1949 Członek Sądu Rozjemczego Roman M
    1947-1949 Członek Sądu Rozjemczego Małachowski M
    1947-1949 Członek Sądu Rozjemczego Cieślikowski S

    XIII Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 9 stycznia 1949 r.
    XIII kadencja, 1949-1950
    1949-1950 Prezes Wojnarowicz Stanisław
    1949-1950 Członek Zarządu Bortkiewicz J
    1949-1950 Członek Zarządu Gawlikowski Stanisław
    1949-1950 Członek Zarządu Henneberg J
    1949-1950 Członek Zarządu Sitkiewicz Marian
    1949-1950 Członek Zarządu Kołomecki Henryk
    1949-1950 Członek Zarządu Krzykała
    1949-1950 Członek Zarządu Wierzejewski Borys
    1949-1950 Członek Zarządu Witkowski Wiktor
    1949-1950 Członek Zarządu Czarnecki Tadeusz
    1949-1950 Komisja Rewizyjna
    1949-1950 Członek Komisji Rewizyjnej Czarnota Alfred
    1949-1950 Członek Komisji Rewizyjnej Dobrzański Tadeusz
    1949-1950 Członek Komisji Rewizyjnej Rewkiewicz Henryk sen.
    1949-1950 Członek Komisji Rewizyjnej Wróblewski Konstanty
    1949-1950 Członek Komisji Rewizyjnej Jurkiewicz......
    1949-1950 Komisja Techniczna
    1949-1950 Członek Komisji Technicznej Grynfeld Izaak
    1949-1950 Członek Komisji Technicznej Plater Kazimierz
    1949-1950 Członek Komisji Technicznej Wróbel Marian
    1949-1950 Sąd Rozjemczy
    1949-1950 Członek Sądu Rozjemczego Limbach Saturnin
    1949-1950 Członek Sądu Rozjemczego Litmanowicz Władysław
    1949-1950 Członek Sądu Rozjemczego Szulce Zygmunt

    XIV Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 18 maja 1950 r.
    XIV kadencja, 1950-1951
    1950-1951 Prezes Krulisch Czesław
    1950-1951 Członek Zarządu Wojnarowicz Stanisław
    1950-1951 Członek Zarządu Litmanowicz Władysław
    1950-1951 Członek Zarządu Niemirowski Emil
    1950-1951 Członek Zarządu Grynfeld Izaak
    1950-1951 Członek Zarządu Henneberg J
    1950-1951 Członek Zarządu Wróbel Marian
    1950-1951 Członek Zarządu Bortkiewicz M. J
    1950-1951 Członek Zarządu Dobrzański Tadeusz
    1950-1951 Członek Zarządu Swinarski Henryk
    1950-1951 Członek Zarządu Witkowski Wiktor
    1950-1951 Członek Zarządu Wierzejewski Borys

    XV Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 15 kwietnia 1951 r.
    Rozwiązanie Polskiego Związku Szachowego
    Komisja likwidacyjna PZSzach
    1951 Członek Komisji Rewizyjnej Bortkiewicz J
    1951 Członek Komisji Rewizyjnej Henneberg J
    1951 Członek Komisji Rewizyjnej Dobrzański Tadeusz
    Utworzenie Sekcji Szachów GKKF (1951-1956)
    Główny Komitet Kultury Fizycznej powołano w lutym 1950 r.
    Warszawa, 15 kwietnia 1951 r.

    XV kadencja, 1951-1952
    Zebranie Prezydium 18 maja 1951
    Ukonstytuowanie Prezydium Sekcji 23 maja 1951
    1951-1952 Przewodniczący prezydium sekcji szachów (od 18 V 1951) Miller Zbigniew
    1951-1952 Wiceprzewodniczący Prezydium Sekcji ds. sportowych i imprez Litmanowicz Władysław
    1951-1952 Wiceprzewodniczący Prezydium Sekcji ds. organizacyjnych Krulisch Czesław
    1951-1952 Wiceprzewodniczący Prezydium Sekcji ds. wyszkolenia Pytlakowski Andrzej
    1951-1952 Sekretarz Prezydium Sekcji Kałęcka Mirosława
    1951-1952 Członek Prezydium Sekcji (do 18 V 1951) Grynfeld Izaak
    1951-1952 Komisja Sportowa i Imprez
    1951-1952 Członek Komisji Sportowej (od 18 V 1951) Zieliński Kazimierz
    1951-1952 Członek Komisji Sportowej (od 18 V 1951) Duda Jerzy
    1951-1952 Komisja Organizacyjna
    1951-1952 Członek Komisji Organizacyjnej Niemirowski Emil
    1951-1952 Członek Komisji Organizacyjnej Szpakowski Marek
    1951-1952 Komisja Szkoleniowa
    1951-1952 Członek Komisji Szkoleniowej Radzikowski Leon

    XVI Walny Zjazd PZSzach - Plenarne posiedzenie Sekcji Szachów GKKF
    Warszawa, 1 luty 1953 r.
    XVI kadencja, 1953-1954
    1953-1954 Przewodniczący prezydium sekcji szachów Miller Zbigniew
    1953-1954 Wiceprzewodniczący prezydium sekcji szachów Janic Marian
    1953-1954 Wiceprzewodniczący prezydium sekcji szachów Mucha Bogusław
    1953-1954 Wiceprzewodniczący prezydium sekcji szachów Chądzyński Janusz
    1953-1954 Sekretarz prezydium sekcji szachów Kałęcka Mirosława
    1953-1954 Przewodniczący Kolegium Sędziów Radzikowski Leon
    1953-1954 Członek prezydium sekcji szachów Litmanowicz Władysław
    1953-1954 Członek prezydium sekcji szachów Furs Stefan
    1953-1954 Członek prezydium sekcji szachów Nowicki Witold
    1953-1954 Członek prezydium sekcji szachów Krulisch Czesław
    1953-1954 Członek prezydium sekcji szachów Rapaczyński Kazimierz
    1953-1954 Członek prezydium sekcji szachów Szeląg Stanisław
    1953-1954 Członek prezydium sekcji szachów Szpakowski Marek
    1953-1954 Członek prezydium sekcji szachów Wierzejewski Borys

    XVII Walny Zjazd PZSzach - Plenarne posiedzenie Sekcji Szachów GKKF
    Warszawa, 8 luty 1955 r.
    Posiedzenie Sekcji Szachów i Warcabów GKKF
    Warszawa, 1 marca 1955 r.
    XVII kadencja, 1954-1956 (12 członków prezydium)
    1955-1956 Przewodniczący prezydium sekcji szachów Putrament Jerzy
    1955-1956 Wiceprzewodniczący prezydium sekcji szachów Niereński Jerzy
    1955-1956 Sekretarz prezydium sekcji szachów Szpakowski Marek
    1955-1956 Przewodniczący Kolegium Sędziów Furs Stefan
    1955-1956 Przewodniczący Rady Trenerów Makarczyk Kazimierz
    1955-1956 Komisja Organizacyjna Karnkowski Andrzej
    1955-1956 Podkomisja Wydawnicza Witkowski Stefan
    1955-1956 Członek Komisji Sportowej Arłamowski Jerzy
    1955-1956 Członek Komisji Sportowej Cichocki Leszek
    1955-1956 Komisja Klasyfikacyjna Chrzanowski Ryszard
    1955-1956 Komisja Problemowa Wróbel Marian
    1955-1956 Komisja Gry Korespondencyjnej i Warcabów Szeląg Stanisław

    XVIII Walny Zjazd PZSzach - Plenarne posiedzenie Sekcji Szachów i Warcabów GKKF
    Warszawa, 19 marca 1956 r.
    XVIII kadencja, 1956-1957 (1+13 członków)
    1956-1957 Przewodniczący prezydium sekcji szachów Putrament Jerzy
    1956-1957 Wiceprzewodniczący prezydium sekcji ds. organizacyjnych Niereński Jerzy
    1956-1957 Wiceprzewodniczący prezydium sekcji ds. sportowych Wróbel Marian
    1956-1957 Wiceprzewodniczący prezydium sekcji ds. umasowienia Miller Zbigniew
    1956-1957 Sekretarz sekcji szachów Szpakowski Marek
    1956-1957 Komisja Sportowo-techniczna Rysak Eugeniusz
    1956-1957 Członek prezydium sekcji szachów Witkowski Wiktor
    1956-1958 Członek prezydium sekcji szachów Iskierko Mieczysław
    1956-1957 Komisja Sędziowska Furs Stefan
    1956-1957 Przewodniczący Rady Trenerów Litmanowicz Władysław
    1956-1957 Komisja Organizacyjna Rolnik Krzysztof
    1956-1957 Komisji Wydawnicza Czarnecki Tadeusz
    1956-1957 Komisja Gry Korespondencyjnej i Warcabów Szeląg Stanisław
    1956-1957 Komisja dyscyplinarna Swinarski Henryk

    XIX Walny Zjazd PZSzach - Plenarne posiedzenie Sekcji Szachów GKKF
    Warszawa, 10 luty 1957 r.
    Likwidacja Sekcji Szachów GKKF
    Restytuowanie Polskiego Związku Szachowego
    XIX kadencja, 1957
    Tymczasowy Zarząd
    1957 Prezes (tymczasowy - po rezygnacji J. Putramenta) Wojnarowicz Stanisław
    1957 Wiceprzewodniczący prezydium sekcji ds. organizacyjnych Niereński Jerzy
    1957 Wiceprzewodniczący prezydium sekcji ds. sportowych Wróbel Marian
    1957 Wiceprzewodniczący prezydium sekcji ds. umasowienia Miller Zbigniew
    1957 Sekretarz sekcji szachów Szpakowski Marek
    1957 Komisja Sportowo-techniczna Rysak Eugeniusz
    1957 Członek prezydium sekcji szachów Witkowski Wiktor
    1957 Członek prezydium sekcji szachów Iskierko Mieczysław
    1958 Członek prezydium sekcji szachów Arłamowski Jerzy
    1957 Komisja Sędziowska Furs Stefan
    1957 Przewodniczący Rady Trenerów Litmanowicz Władysław
    1957 Komisja Organizacyjna Rolnik Krzysztof
    1957 Komisji Wydawnicza Czarnecki Tadeusz
    1957 Komisja Gry Korespondencyjnej i Warcabów Szeląg Stanisław
    1957 Komisja dyscyplinarna Swinarski Henryk

    XX Walny Zjazd PZSzach - Warszawa, 15-16 czerwca 1957 r.
    XX kadencja, 1957-1959
    1957-1959 Prezes Rolnik Krzysztof
    1957-1959 Wiceprezes ds. sportowych Furs Stefan
    1957-1959 Wiceprezes ds. organizacyjnych Iskierko Mieczysław
    1957-1959 Skarbnik Rysak Eugeniusz
    1957-1959 Kapitan związkowy Błaszczak Czesław
    1957-1959 Sekretarz Szpakowski Marek
    1957-1959 Komisja Dyscyplinarna Witkowski Wiktor
    1957-1959 Komisja Klasyfikacyjna Krotosz Józef
    1957-1959 Komisja Szachów Wiejskich Wasilewski Kazimierz
    1957-1959 Łączność z terenem Arłamowski Jerzy
    1957-1959 Sąd Rozjemczy
    1957-1959 Przewodniczący Sądu Rozjemczego Swinarski Henryk
    1957-1959 Zastępca przewodniczącego Sądu Rozjemczego Majcher Roman
    1957-1959 Sekretarz Sądu Rozjemczego Pągowski Tadeusz
    1957-1959 Członek Sądu Rozjemczego Fokczyński
    1957-1959 Członek Sądu Rozjemczego Bentkowski Henryk
    1957-1959 Komisja Rewizyjna
    1957-1959 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Bielkiewicz E
    1957-1959 Zastępca przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Bąk Roman
    1957-1959 Członek Komisji Rewizyjnej Głogoszewski Feliks
    1957-1959 Członek Komisji Rewizyjnej Kałuszyński
    1957-1959 Członek Komisji Rewizyjnej Wierzejewski Borys

    XXI Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 21-22 luty 1959 r.
    XXI kadencja, 1959-1960
    1959-1960 Prezes Rolnik Krzysztof
    1959-1960 Wiceprezes ds. sportowych Furs Stefan
    1959-1960 Wiceprezes ds. organizacyjnych Pągowski Tadeusz
    1959-1960 Sekretarz generalny Litmanowicz Władysław
    1959-1960 Zastępca Sekretarza generalnego Łuk Henryk
    1959-1960 Skarbnik Rysak Eugeniusz
    1959-1960 Kapitan związkowy Krotosz Józef
    1959-1960 Komisja dyscyplinarna Witkowski Wiktor
    1959-1960 Komisja Klasyfikacyjna Menhardt Marian
    1959-1960 Sprawy szachów wiejskich Wasilewski Kazimierz
    1959-1960 Łączność z terenem Arłamowski Jerzy
    1959-1960 Sąd Rozjemczy
    1959-1960 Przewodniczący Sądu Rozjemczego Swinarski Henryk
    1959-1960 Zastępca przewodniczącego Sądu Rozjemczego Majcher Roman
    1959-1960 Członek Sądu Rozjemczego Fokczyński
    1959-1960 Członek Sądu Rozjemczego Bentkowski Henryk
    1959-1960 Komisja Rewizyjna
    1959-1960 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Bielkiewicz E
    1959-1960 Zastępca przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Bąk Roman
    1959-1960 Członek Komisji Rewizyjnej Głogoszewski Feliks
    1959-1960 Członek Komisji Rewizyjnej Kałuszyński
    1959-1960 Członek Komisji Rewizyjnej Wierzejewski Borys
    1959-1960 Kolegium Sędziów
    1959-1960 Przewodniczący Kolegium Sędziów Kuszewski Kazimierz

    XXII Nadzwyczajny Walny Zjazd PZSzach
    Katowice, 2-3 kwietnia 1960 listopad 1960 r.
    XXII kadencja, 1960-1961
    1960-1961 Prezes Herok Ferdynand
    1960-1961 Wiceprezes ds. sportowych Furs Stefan
    1960-1961 Wiceprezes ds. organizacyjnych Frey Romuald
    1960-1961 Kapitan związkowy Litmanowicz Władysław
    1960-1961 Członek Zarządu Arłamowski Jerzy
    1960-1961 Członek Zarządu Bąk Roman
    1960-1961 Członek Zarządu Burczyk Franciszek
    1960-1961 Członek Zarządu Chądzyński Janusz
    1960-1961 Członek Zarządu Iskierko Mieczysław
    1960-1961 Członek Zarządu Menhardt Marian
    1960-1961 Członek Zarządu Wasilewski Kazimierz
    1960-1961 Członek Zarządu Żuk Henryk

    XXIII Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 12 marca 1961 r.
    XXIII kadencja, 1961-1963
    1961-1962 Prezes (rezygnacja we Wrocławiu 1962 r.) Herok Ferdynand
    1962-1963 Prezes (od 1962 r.) Kryński Kazimierz
    1961-1962 Wiceprezes ds. sportowych (rezygnacja we Wrocławiu 1962 r.) Buchalski Jerzy
    1961-1963 Wiceprezes ds. organizacyjnych Frey Romuald
    1961-1963 Wiceprezes ds. masowych Arłamowski Jerzy
    1961-1963 Sekretarz generalny Chądzyński Janusz
    1961-1963 Skarbnik Rysak Eugeniusz
    1961-1963 Kapitan sportowy Furs Stefan
    1961-1963 Przewodniczący Kolegium Sędziów Kuszewski Kazimierz
    1961-1963 Delegat do FIDE (1) Litmanowicz Władysław
    1961-1963 Delegat do FIDE (2) Witkowski Wiktor
    1961-1963 Członek Zarządu Bąk Roman
    1961-1963 Członek Zarządu Błaszczak Czesław
    1961-1963 Członek Zarządu Iskierko Mieczysław
    1961-1963 Członek Zarządu Menchardt Marian
    1961-1963 Członek Zarządu Ulfig J
    1961-1963 Członek Zarządu Skipietrow Michał
    1961-1963 Członek Zarządu Ziemacki Janusz
    1961-1963 Komisja Rewizyjna
    1961-1963 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Bentkowski Henryk
    1961-1963 Członek Komisji Rewizyjnej Konarkowski Franciszek
    1961-1963 Członek Komisji Rewizyjnej Pągowski Tadeusz
    1961-1963 Członek Komisji Rewizyjnej Rolnik Krzysztof
    1961-1963 Członek Komisji Rewizyjnej Ryś Józef
    1961-1963 Sąd Rozjemczy
    1961-1963 Członek Sądu Rozjemczego Limbach Saturnin
    1961-1963 Członek Sądu Rozjemczego Malinowski Henryk
    1961-1963 Członek Sądu Rozjemczego Wojciechowska Barbara (Katowice)

    XXIV Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 7 kwietnia 1963 r.
    XXIV kadencja, 1963-1966 (21 osób + prezydium 9 osób)
    1963-1966 Prezes Putrament Jerzy
    1963-1966 Wiceprezes ds. organizacyjnych Kryński Kazimierz
    1963-1966 Wiceprezes ds. sportowych Ziemacki Janusz
    1963-1966 Wiceprezes ds. masowych Bąk Roman
    1963-1966 Sekretarz generalny Rysak Eugeniusz
    1963-1966 Skarbnik Jankowski Andrzej
    1963-1966 Kapitan sportowy Furs Stefan
    1963-1966 Delegat do FIDE Witkowski Wiktor
    1963-1966 Członek Zarządu Bagdasarian Grzegorz
    1963-1966 Członek Zarządu Witkowski Stefan
    1963-1966 Członek Zarządu Skipietrow Michał
    1963-1966 Członek Zarządu Czarnecki Tadeusz
    1963-1966 Członek Zarządu Szpakowski Marek
    1963-1966 Członek Zarządu Brzózka Stefan
    1963-1966 Członek Zarządu Szeląg Stanisław
    1963-1966 Członek Zarządu Nestorowicz Zbigniew
    1963-1966 Członek Zarządu Kłaput Tadeusz
    1963-1966 Członek Zarządu Kozłowski Zygmunt
    1963-1966 Członek Zarządu Iskierko Mieczysław
    1963-1966 Członek Zarządu Wasilewski Kazimierz
    1963-1966 Kolegium Sędziów
    1963-1966 Przewodniczący Kolegium Sędziów Kuszewski Kazimierz

    XXV Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 24 kwietnia 1966 r.
    XXV kadencja, 1966-1968
    1966-1970 Prezes Putrament Jerzy
    1966-1970 Wiceprezes ds. organizacyjnych Kryński Kazimierz
    1966-1970 Wiceprezes ds. sportowych Furs Stefan
    1966-1970 Wiceprezes ds. masowych Bąk Roman
    1966-1970 Sekretarz generalny Litmanowicz Władysław
    1966-1970 Skarbnik Rysak Eugeniusz
    1966-1970 Kapitan związkowy Wasilewski Kazimierz
    1966-1970 Członek Zarządu Iskierko Mieczysław
    1966-1970 Członek Zarządu Nestorowicz Zbigniew
    1966-1970 Członek Zarządu Niewiadomski Cyryl
    1966-1970 Członek Zarządu Hellwig Leon
    1966-1970 Członek Zarządu Trzęsowski Andrzej
    1966-1970 Członek Zarządu Budkiewicz J
    1966-1970 Członek Zarządu Kłaput Tadeusz
    1966-1970 Członek Zarządu Turski Wacław
    1966-1970 Członek Zarządu Czarnecki Tadeusz
    1966-1970 Członek Zarządu Pochowski Ferdynand
    1966-1970 Członek Zarządu Górski Jan
    1966-1970 Członek Zarządu Arłamowski Jerzy
    1966-1970 Kolegium Sędziów
    1966-1970 Przewodniczący Kolegium Sędziów Witkowski Wiktor
    1966-1970 Zastępca Przewodniczącego Kolegium Sędziów Idzior Janusz
    1966-1970 Komisja Rewizyjna
    1966-1970 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Konarkowski Franciszek
    1966-1970 Członek Komisji Rewizyjnej Bentkowski Henryk
    1966-1970 Członek Komisji Rewizyjnej Rusek J
    1966-1970 Członek Komisji Rewizyjnej Burda St
    1966-1970 Członek Komisji Rewizyjnej Perycz J
    1966-1970 Sąd Koleżeński
    1966-1970 Członek Sądu Koleżeńskiego Swinarski Henryk
    1966-1970 Członek Sądu Koleżeńskiego Andrzejewski Ryszard
    1966-1970 Członek Sądu Koleżeńskiego Łoziński E

    XXVI Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 29 listopada 1970 r.
    XXVI kadencja, 1970-1973
    1970-1973 Prezes Putrament Jerzy
    1970-1973 Wiceprezes ds. organizacyjnych Witkowski Stefan
    1970-1973 Wiceprezes ds. sportowych Furs Stefan
    1970-1973 Wiceprezes ds. masowych. Bąk Roman
    1970-1973 Sekretarz Generalny Frey Romuald
    1970-1973 Skarbnik Dąbrowski Edward
    1970-1973 Kapitan. Sportowy Wasilewski Kazimierz
    1970-1973 Członek Zarządu Nestorowicz Zbigniew
    1970-1973 Członek Zarządu Nobis Jerzy
    1970-1973 Członek Zarządu Bagdasarian Grzegorz
    1970-1973 Członek Zarządu Eberle Jan
    1970-1973 Członek Zarządu Filipowicz Andrzej
    1970-1973 Członek Zarządu Krulisch Czesław
    1970-1973 Członek Zarządu Rysak Eugeniusz
    1970-1973 Członek Zarządu Gąsiorowski Ryszard
    1970-1973 Członek Zarządu Hellwig Leon
    1970-1973 Członek Zarządu Iskierko Mieczysław
    1970-1973 Członek Zarządu Pochowski Ferdynand
    1970-1973 Członek Zarządu Rożański Bolesław
    1970-1973 Członek Zarządu Szeląg Stanisław
    1970-1973 Członek Zarządu Więckowski Ryszard

    XXVII Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 14 listopada 1973 r.
    XXVII kadencja, 1973-1976 (11 członków)
    1973-1976 Prezes Gabrielski Stanisław
    1973-1976 Wiceprezes Furs Stefan
    1973-1976 Wiceprezes Witkowski Stefan
    1973-1976 Sekretarz Generalny Frey Romuald
    1973-1976 Skarbnik Dąbrowski Edward
    1973-1976 Członek Zarządu Bąk Roman
    1973-1976 Członek Zarządu Jasiński Henryk
    1973-1976 Członek Zarządu Pochowski Ferdynand
    1973-1976 Członek Zarządu Kania Stanisław
    1973-1976 Członek Zarządu Wasilewski Kazimierz
    1973-1976 Członek Zarządu Ziembiński Marian
    1973-1976 Komisja Rewizyjna
    1973-1976 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Konarkowski Franciszek
    1973-1976 Zastępca przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Burda S.
    1973-1976 Zastępca przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Iskierko Mieczysław
    1973-1976 Członek Komisji Rewizyjnej Bentkowski Henryk
    1973-1976 Członek Komisji Rewizyjnej Borzobohaty Wojciech

    XXVIII Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 24 października 1976 r.
    XXVIII kadencja, 1976-1980
    1976-1980 Prezes (1976-16 VI 1977) Gabrielski Stanisław
    1978-1980 Prezes (16 VI 1977-1980) WiŻniewski Czesław
    1978-1980 Wiceprezes ds. Sportowych (1976-1977) Kania Stanisław
    1978-1980 Wiceprezes ds. Sportowych (1978-1980) Filipowicz Andrzej
    1976-1980 Wiceprezes ds. Propagandy itp. od 1978 Kania Stanisław
    1976-1980 Wiceprezes ds. Umasowienia Frey Romuald
    1976-1980 Sekretarz Generalny (1976-1977) Niewiadomski Stanisław
    1978-1980 Sekretarz Generalny (1978-1980) Eberle Jan
    1976-1980 Komisja Sportowa Filipowicz Andrzej
    1976-1980 Członek Zarządu Dąbrowski Edward
    1976-1980 Członek Zarządu Czajka Zbigniew
    1976-1980 Członek Zarządu Dobielecki J
    1976-1980 Członek Zarządu Furs Stefan
    1976-1980 Członek Zarządu Pochowski Ferdynand
    1976-1980 Członek Zarządu Ryś Józef
    1976-1980 Członek Zarządu Sęk Jan
    1976-1980 Członek Zarządu Szukszta Janusz
    1976-1980 Członek Zarządu Więckowski Ryszard
    1976-1980 Członek Zarządu Wiśniewski Czesław
    1976-1980 Komisja Rewizyjna
    1976-1980 Członek Komisji Rewizyjnej ????
    1976-1980 Członek Komisji Rewizyjnej ????
    1976-1980 Członek Komisji Rewizyjnej ????
    1976-1980 Członek Komisji Rewizyjnej ????

    XXIX Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 26 października 1980 r.
    XXIX kadencja, 1980-1984
    1980-1984 Prezes Kulesza Krzysztof
    1980-1984 Wiceprezes ds. Sportowo-Szkoleniowych Filipowicz Andrzej
    1980-1984 Wiceprezes ds. propagandy i sportu masowego Kania Stanisław
    1980-1984 Wiceprezes ds. organizacyjnych Dąbrowski Edward
    1980-1984 Sekretarz Generalny Eberle Jan
    1980-1984 Członek Zarządu Ereńska-Radzewska Hanna
    1980-1984 Członek Zarządu Bora Stanisław
    1980-1984 Członek Zarządu Czajka Zbigniew
    1980-1984 Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Jahr Ulrich
    1980-1984 Przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej Pochowski Ferdynand
    1980-1984 Członek Zarządu Schmidt Włodzimierz
    1980-1984 Członek Zarządu Wasilewski Kazimierz
    1980-1984 Członek Zarządu Kusiński Bogdan
    1980-1984 Członek Zarządu Peretiatkowicz Tadeusz
    1980-1984 Członek Zarządu Wiese Ryszard

    XXX Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 24 stycznia 1985 r.
    XXX kadencja, 1985-1988
    1985-1988 Prezes Kania Stanisław
    1985-1988 I wiceprezes Kulesza Krzysztof
    1985-1988 Wiceprezes ds. Sportowych Filipowicz Andrzej
    1985-1988 Wiceprezes ds. Organizacyjnych Dąbrowski Edward
    1985-1988 Wiceprezes ds. Szkolenia Czajka Zbigniew
    1985-1988 Wiceprezes ds. propagandy Żemantowski Jacek
    1985-1988 Sekretarz Generalny Eberle Jan
    1985-1988 Skarbnik Wasilewski Kazimierz
    1985-1988 Członek Zarządu - Kom. Ewidencji i Klasyfikacji Gnieciak Mirosław
    1985-1988 Członek Zarządu - Kom. Kobieca Ereńska-Radzewska Hanna
    1985-1988 Członek Zarządu - Kom. Młodzieżowa Woda Janusz
    1985-1988 Członek Zarządu - Kom. Sędziowska Jahr Ulrich
    1985-1988 Członek Zarządu (do 1986) - Kom. Dyscyplinarna Turczynowicz Edward
    1985-1988 Członek Zarządu (do 1986) Kom. ds. Informacji Gąsiorowski Ryszard
    1985-1988 Członek Zarządu Więckowski Ryszard
    1985-1988 Członek Zarządu (do 1986) Cichocki Leszek
    1985-1988 Członek Zarządu (od 1987) Schmidt Włodzimierz
    1985-1988 Członek Zarządu (od 1987) Szukszta Janusz
    1985-1988 Komisja dyscyplinarna
    1985-1988 Spoza Zarządu - przewodniczący od 1986 Kołosowski Ryszard
    1985-1988 Członek Kom. Dyscyplinarnej Siniarski Paweł
    1985-1988 Członek Kom. Dyscyplinarnej Przybylski Benedykt
    1985-1988 Członek Kom. Dyscyplinarnej Będziński Marian
    1985-1988 Komisja Rewizyjna
    1985-1986 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej do 1986 Bentkowski Henryk
    1986-1988 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej od 1986 Gromadzki Józef
    1985-1988 Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej (1985-1986) Gromadzki Józef
    1985-1988 Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Burczyk Franciszek
    1985-1988 Członek Komisji Rewizyjnej Braczko Marian
    1985-1988 Członek Komisji Rewizyjnej Kaczmarek Jan
    1985-1988 Członek Komisji Rewizyjnej Kłodnicki Leon
    1985-1988 Członek Komisji Rewizyjnej Malinowski Henryk

    XXXI Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 10 grudnia 1988 r.
    XXXI kadencja, 1988-1992
    1988-1992 Prezes Żemantowski Jacek
    1988-1992 Wiceprezes ds. kontaktów i szachów masowych Kulesza Krzysztof
    1988-1992 Wiceprezes ds. sportowo-szkoleniowych Filipowicz Andrzej
    1988-1992 Wiceprezes ds. organizacyjnych Czajka Zbigniew
    1988-1992 Wiceprezes ds. szachów korespondencyjnych, kompozycji Frey Ludwik
    1988-1992 Sekretarz Generalny Majkut Mirosław
    1988-1992 Szef protokołu Dąbrowski Edward
    1988-1992 Członek Zarządu - Komisja sportowa Witkowski Stefan
    1988-1992 Członek Zarządu - Komisja młodzieżowa Woda Janusz
    1988-1992 Członek Zarządu - Komisja sędziowska Jahr Ulrich
    1988-1992 Członek Zarządu - Komisja klasyfikacji i ewidencji Gnieciak Mirosław
    1988-1992 Członek Zarządu - Komisja zawodnicza Ereńska-Radzewska Hanna
    1988-1992 Członek Zarządu - Pełnomocnik ds. postępu i inicjatyw gosp. Łada Wincenty
    1988-1992 Członek Zarządu - Pełnomocnik ds. kompozycji Rusinek Jan
    1988-1992 Członek Zarządu - Pełnomocnik ds. makroregionów Więckowski Ryszard
    1988-1992 Rewizyjna
    1988-1992 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Kłodnicki Leon
    1988-1992 Członek Komisji Rewizyjnej Górski Jan
    1988-1992 Członek Komisji Rewizyjnej Śpiewak Miłosław
    1988-1992 Członek Komisji Rewizyjnej Tomalczyk Tadeusz
    1988-1992 Członek Komisji Rewizyjnej Górecki Zenon

    XXXII Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 15-16 luty 1992 r.
    XXXII kadencja, 1992-1996
    1992-1996 Prezes Żemantowski Jacek
    1992-1996 Wiceprezes ds. sportowo-szkoleniowych Filipowicz Andrzej
    1992-1996 Wiceprezes ds. ekonomicznych Niewiarowski Wacław
    1992-1996 Wiceprezes ds. łączności z terenem Jahr Ulrich
    1992-1996 Wiceprezes ds. szach. gry korespondencyjnej Frey Ludwik
    1992-1996 Wiceprezes urzędujący Czajka Zbigniew
    1992-1996 Skarbnik Tołkacz Konrad
    1992-1996 Sekretarz Generalny (spoza Zarządu) Majkut Mirosław
    1992-1996 Szef protokołu Dąbrowski Edward
    1992-1996 Przewodniczący Komisji Sportowej Witkowski Stefan
    1992-1996 Przewodniczący Komisji Młodzieżowej Woda Janusz
    1992-1996 Przewodniczący Komisji Kobiecej Ereńska-Radzewska Hanna
    1992-1996 Przewodniczący Komisji Komputerowej Górecki Zenon
    1992-1996 Przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej Więckowski Ryszard
    1992-1996 Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Więckowski Ryszard
    1992-1996 Główny trener Związku Schmidt Włodzimierz
    1992-1996 Przewodniczący Komisji Klasyfikacji i Ewidencji Gnieciak Mirosław
    1992-1996 Członek Zarządu - Pełnomocnik ds. Postępu i Inicjatyw gosp. Łada Wincenty
    1992-1996 Członek Zarządu - Pełnomocnik ds. Kompozycji Rusinek Jan
    1992-1996 Komisja Rewizyjna
    1992-1996 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Dąbrowski Edward
    1992-1996 Członek Komisji Rewizyjnej Kłodnicki Leon
    1992-1996 Członek Komisji Rewizyjnej Górski Jan
    1992-1996 Członek Komisji Rewizyjnej Iwanow Eugeniusz
    1992-1996 Członek Komisji Rewizyjnej Kornasiewicz Stanisław

    XXXIII Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 16-17 listopada 1996
    XXXIII kadencja, 1996-2000
    1996-2000 Prezes Żemantowski Jacek
    1996-2000 Wiceprezes ds. organizacyjnych Woda Janusz
    1996-2000 Wiceprezes urzędujący (do 1999) Czajka Zbigniew
    1996-2000 Wiceprezes ds. sportowych (do 1997) Witkowski Stefan
    1996-2000 Wiceprezes ds. sportowych (1998-2000) Schmidt Włodzimierz
    1996-2000 Wiceprezes ds. finansowych (I 1996-1998) Górecki Zenon
    1996-2000 Wiceprezes ds. finansowych i prawnych (1999-2000) Antkowiak Grzegorz
    1996-2000 Skarbnik Górski Jan
    1996-2000 Sekretarz Generalny (spoza Zarządu) Fornal-Urban Agnieszka
    1996-2000 Przewodniczący Kolegium Sędziów (1996-1997) Więckowski Ryszard
    1996-2000 Przewodniczący Kolegium Sędziów (1998-2000) Delega Tomasz
    1996-2000 Przewodniczący Komisji Klasyfikacji i Ewidencji Suwarski Paweł
    1996-2000 Przewodniczący Komisji Trenerów Bielczyk Jacek
    1996-2000 Przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej i Prawnej (1996-1998) Piwowarczyk Piotr
    1996-2000 Przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej (1998-2000) Szczygieł Ireneusz
    1996-2000 Przewodniczący Komisji Krajowej (1996-1998) Obszański Alfred
    1996-2000 Przewodniczący Komisji Sportowej (1996-1998) spoza Zarządu Sobolewski Piotr
    1996-2000 Przewodniczący Komisji Sportowej (I 1998-1999) Więckowski Ryszard
    1996-2000 Przewodniczący Komisji Młodzieżowej (1996-1999) Sobierajewicz Kamila
    1996-2000 Przewodniczący Komisji Młodzieżowej (1999-2000) Łobaziewicz Stanisław
    1996-2000 Członek Zarządu Listowiecki Tadeusz
    1996-2000 Przewodniczący Komisji Szachowej Gry Korespondencyjnej Bielecki Witold
    1996-2000 Kierownik Wyszkolenia PZSzach Czajka Zbigniew
    1996-2000 Komisja Rewizyjna
    1996-2000 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Kłodnicki Leon
    1996-2000 Członek Komisji Rewizyjnej Daniszkowicz Bogdan
    1996-2000 Członek Komisji Rewizyjnej Iwanow Eugeniusz
    1996-2000 Członek Komisji Rewizyjnej Frankiewicz Jan
    1996-2000 Członek Komisji Rewizyjnej Kornasiewicz Stanisław
    1996-2000 Kolegium Sędziów
    1996-2000 Przewodniczący Kolegium Sędziów (1998-2000) Delega Tomasz
    1996-2000 Członek Kolegium Sędziów Frankiewicz Jan
    1996-2000 Członek Kolegium Sędziów Ulrich Jahr
    1996-2000 Członek Kolegium Sędziów Janicki Jacek
    1996-2000 Członek Kolegium Sędziów Przysiecki Kajetan
    1996-2000 Członek Kolegium Sędziów Ryll Zygmunt
    1996-2000 Członek Kolegium Sędziów Suwarski Paweł
    1996-2000 Członek Kolegium Sędziów Szmigielski Czesław
    1996-2000 Kolegium Trenerów i Instruktorów
    1996-2000 Przewodniczący Kolegium Trenerów i Instruktorów Bielczyk Jacek
    1996-2000 Członek Kolegium Trenerów i Instruktorów Bernard Ryszard
    1996-2000 Członek Kolegium Trenerów i Instruktorów Matlak Marek
    1996-2000 Członek Kolegium Trenerów i Instruktorów Janocha Wiesław
    1996-2000 Członek Kolegium Trenerów i Instruktorów Schmidt Włodzimierz
    1996-2000 Członek Kolegium Trenerów i Instruktorów Twardoń Marian
    1996-2000 Członek Kolegium Trenerów i Instruktorów Żyła Janusz

    XXXIV Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 13 maja 2000 r.
    XXXIV kadencja, 2000-2003/2004
    2000-2003 Prezes Łobaziewicz Stanisław
    2000-2003 Wiceprezes ds. finansowych. Szczygieł Ireneusz
    2000-2003 Wiceprezes ds. organizacyjnych Woda Janusz
    2000-2003 Wiceprezes ds. sportowych Schmidt Włodzimierz
    2000-2003 Wiceprezes ds. międzynarodowych, delegat FIDE Filipowicz Andrzej
    2000-2003 Wiceprezes ds. młodzieżowych Pyda Zbigniew
    2000-2003 Skarbnik (2000-2001) Bartel Marek
    2000-2003 Skarbnik (2002-2003) Nieradka Feliks
    2000-2003 Członek Zarządu (Komisja Niepełnosprawnych) Nieradka Feliks
    2000-2003 Sekretarz Generalny (do 2003), kierownik biura do 2004 Fornal-Urban Agnieszka
    2000-2003 Komisja Ewidencji (do 2002) Siniarski Paweł
    2000-2003 Członek Zarządu Bielczyk Jacek
    2000-2003 Członek Zarządu (do 2001) Czarnota Waldemar
    2000-2003 Członek Zarządu (od 2002), Komisja Ewidencji Więckowski Ryszard
    2000-2003 Członek Zarządu (od 2002), Komisja Dyscyplinarna Prokopczuk Antoni
    2000-2003 Komisja Sportowa Augustowski Janusz
    2000-2003 Komisja Klasyfikacji i Rankingu Chojnicki Zenon
    2000-2004 Komisja Rewizyjna
    2000-2004 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Kornasiewicz Stanisław
    2000-2004 Członek Komisji Rewizyjnej Daniszkowicz Bogdan
    2000-2004 Członek Komisji Rewizyjnej Kłodnicki Leon
    2000-2004 Członek Komisji Rewizyjnej Sanetra Piotr (do 2003)
    2000-2004 Członek Komisji Rewizyjnej Szczepaniak Andrzej
    2000-2004 Kolegium Sędziów
    2000-2004 Przewodniczący Kolegium Sędziów Delega Tomasz
    2000-2004 Członek Kolegium Sędziów Daniszkowicz Bohdan
    2000-2004 Członek Kolegium Sędziów Filipowicz Andrzej
    2000-2004 Członek Kolegium Sędziów Frankiewicz Jan
    2000-2004 Członek Kolegium Sędziów Ulrich Jahr
    2000-2004 Członek Kolegium Sędziów Ryll Zygmunt
    2000-2004 Członek Kolegium Sędziów Suwarski Paweł
    2000-2004 Komisja Szachowej Gry Korespondencyjnej Bielecki Witold
    2000-2004 Komisja Kompozycji Szachowej
    2000-2004 Przewodniczący (do 2002) Iwanow Eugeniusz
    2002-2004 Członek Rosolak Władysław

    XXXV Nadzwyczajny Walny Zjazd PZSzach
    Kraków, 1 marca 2003 r.
    XXXV kadencja, 2004-2008
    2003-2004 Prezes Gdański Przemysław
    2003-2004 Wiceprezes ds. public relations Macieja Jan
    2003-2004 Wiceprezes ds. organizacyjnych Sanetra Danuta
    2003-2004 Wiceprezes ds. prawnych Kowalski Janusz
    2003-2004 Wiceprezes ds. sportowych Schmidt Włodzimierz
    2003-2004 Wiceprezes ds. młodzieżowych Masternak Grzegorz
    2003-2004 Skarbnik Bartel Marek
    2003-2004 Sekretarz generalny Fornal-Urban Agnieszka
    2003-2004 Delegat do FIDE Delega Tomasz
    2003-2004 Komisja Sportowa Siwik Rafał
    2003-2004 Komisja Klasyfikacji i Rankingu Chojnicki Zenon
    2003-2004 Członek Zarządu Antkowiak Grzegorz
    2003-2004 Komisja Młodzieżowa Bobula Kazimierz
    2003-2004 Członek Zarządu Gościniak Andrzej
    2003-2004 Prezydent Strefy 1.4 Filipowicz Andrzej
    2003-2004 Komisja Ewidencji spoza Zarządu Suwarski Paweł
    2003-2004 Kom. Dyscyplinarna spoza Zarządu Prokopczuk Antoni

    XXXVII Walny Zjazd PZSzach
    Warszawa, 24 listopada 2004 r.
    XXXVII kadencja, 2003-2004
    2004-2008 Prezes Woda Janusz
    2004-2008 Wiceprezes ds.międzyn. delegat do FIDE, prez. strefy 1.4 Filipowicz Andrzej
    2004-2008 Wiceprezes ds. sportowych Bielczyk Jacek
    2004-2008 Wiceprezes ds. młodzieżowych Zieliński Piotr
    2004-2008 Skarbnik Cichorz Stanisław
    2004-2008 Sekretarz generalny Kusina Jan
    2004-2008 Kom. Ewidencji, Klasyfikacji i Rankingu Chojnicki Zenon
    2004-2008 Kom. Organizacyjna Winiarczyk Władysław
    2004-2008 Kom. Organizacyjna Pyda Zbigniew
    2004-2008 Kom. dla niepełnosprawnych Rek Tadeusz
    2004-2008 Członek Zarządu Waldemar Kopydłowski
    2004-2008 Komisja Młodzieżowa (2003-XI 2006) GoŻciniak Andrzej
    2004-2008 Komisja Rewizyjna
    2004-2008 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Szczygieł Ireneusz
    2004-2008 Członek Komisji Rewizyjnej Gordziejczuk Jerzy
    2004-2008 Członek Komisji Rewizyjnej Janik Marcin
    2004-2008 Członek Komisji Rewizyjnej Piwowarczyk Piotr
    2004-2008 Członek Komisji Rewizyjnej Więckowski Ryszard
    2004-2008 Kom. Wyróżnień i Dyscypliny - spoza Zarządu Kornasiewicz Stanisław Kolegium Sędziów
    2004-2008 Przewodniczący Kolegium Sędziów Filipowicz Andrzej
    2004-2008 Członek Kolegium Sędziów Chojnicki Zenon
    2004-2008 Członek Kolegium Sędziów Curyło Adam
    2004-2008 Członek Kolegium Sędziów Irlik Andrzej
    2004-2008 Członek Kolegium Sędziów Obrochta Bogdan
    2004-2008 Członek Kolegium Sędziów Ryll Zygmunt
    2004-2008 Członek Kolegium Sędziów Sapis Witalis
    2005-2008 Komisja Młodzieżowa
    2006-2008 Komisja Młodzieżowa (2005-2008) przewodn. spoza Zarządu Andrzej Modzelan

  2. #17
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    1,257
    W tej informacji jest błąd. W kadencji 1996-2000 Przewodniczącym Klasyfikacji byłem od roku 1997. W okresie 1996-1997 Przewodniczącym Komisji był Piotr Ładoś.

  3. #18

    Gwoli ścisłości ...

    Gwoli ścisłości ani Pan Piotr Ładoś ani Pan Paweł Suwarski w roku 1996 nie byli Przewodniczącymi Komisji Klasyfikacji i Ewidencji Polskiego Związku Szachowego. Walny Zjazd w roku 1996 ani zebranie konstytucyjne Zarządu w grudniu 1996 nie wybrało ze swego składu Przewodniczącego tej Komisji. Prace Komisji kończyłem w styczniu 1997 r. ogłoszeniem Listy Rankingowej. Na zebraniu Komisji w ostanich dniach grudnia 1996 r. był obeny Prezes Jacek Żemantowski. W styczniu 1997 r. Pan Janusz Woda listownie uzgadniał ze mną sprawy dotyczące kierowania Komisją w styczniu 1997 r. Piotr Ładoś został powołany na funkcję Przewodniczącego w I kwartale 1997 r. a materiały Komisji odebrał w kwietniu 1997 r.

    To tylko gwoli ścisłości ...

    Niezmiennie pozostaję z należnym szacunkiem

    Mirosław P. GNIECIAK
    Drogi mi jest Platon, lecz droższa prawda (Arystoteles)

  4. #19
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    1,257
    Rzeczywiście. Nie pamiętałem, że Piotr Ładoś objął to dopiero na początku roku. Pamiętałem dokładnie, że pomiędzy nami był jeszcze Piotr Ładoś.

  5. #20
    Cytat ze strony wejścioweJ:

    "Prezes Janusz Woda i autor tych slów ograniczyli swoje wystąpienia do 3-4 minut zachowując dowcipną formę pasującą do uroczystości"

    Pewnie bylo to na pogrzebie polskich szachów zafundowanym nam przez obecny Zarząd.
    Prezes strefy zawsze potrafi blysnąć dowcipem.A to zglosi swoją kandydaturę do Zarządu a to storpeduje w wolnych chwilach jakieś tam Mistrzostwa Europy.
    A to wystąpi z jakimś skeczem przed komisją oceniającą kandydatury organizatorów Olimpiady 2010.
    Tylko mam prośbę do kolegów szachistów.Niech ktoś naszym dzielnym prezesom-oby Horn ich nigdy nie opuścil- uświadomi w końcu że zostali wybrani nie do Muppet Show tylko do instytucji która powinna -moim zdaniem przynajmniej-zajmować się chyba trochę czymś innym.
    I znow zlo i wystepek musialy ustapic przed atomowa sila atomowek

  6. #21
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    267
    Był to fragment relacji wiceprezesa PZSzach Andrzeja Filipowicza z LXIII Mistrzostw Polski, Kraków 2006. (Magazyn Szachista, nr 4/2006)

  7. #22
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    267

    31.08.2007.

    Uchwały Zarządu z dn. 31.08.2007 r.
    Uchwała nr 1/VIII/2007 r.

    Zarząd zatwierdził zmiany i przyjął jednolity tekst: "REGULAMINU POWOŁYWANIA KADRY NARODOWEJ ORAZ ZASAD I WARUNKÓW REPREZENTOWANIA BARW NARODOWYCH W POLSKIM ZWIĄZKU SZACHOWYM"

  8. #23
    Wszystko pięknie, Hotel GRAND zrobił wielki postęp w swojej infrastrukturze, naprawdę nam Polakom fajnie się tam gra ligę (choć też nie wszystkim) ale....

    MŚ U20 to ogromna impreza !!!!


    Nie wyobrażam sobie aby na tej bazie można było pomiścić w godziwych warunkach wszystkich oraz nakarmić wszystkich.

    W ogóle gdzie oni będą grać ???
    W Chotowej grałem w 3 salach:
    Parę razy na MPG i raz MPL w takiej hali nieopodal jeziora, ale tam nie można grać a przyczyna jest 1 , w czasie deszczu tak dudni, że trzeba uszy zakrywać a nie myśleć o graniu w szachy, do tego jeszcze nie ma tam konfortowych warunków do gry, nie oszukujmy się.

    Teraz na lidze graliśmy w sali przy restauracji, no ok, ale ona jest taka mała, że szok (w porównaniu do potrzeb MŚU20)

    W tym roku w maju grałem w barze...no ale chyba tam też nie będą grać...

    Do tego dochodzi jeszcze problem logistyczny!!!!!

    Najbliższe lotniska (Kraków Balice i Rzeszów) są oddalone o 100km+ więc jak Ci biedni Azerowie i Szkoci dojadą sobie elegancko do Chotowej ? Rozumiem, że wszystkie ekipy PZSZach dowiezie za darmo z lotnisk na miejsce zawodów :hmm

    Problem trzeci jest taki, że w Chotowej nie ma wiele do roboty, tylko grać w szachy...dla tych co tam nie byli porównanie najbliższe to Poraj.

    Pozdrawiam szczerze życząc dobrej organizacji imprezy

  9. #24
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    267
    Uchwała Zarządu PZSzach z dn. 15.09.2007 r.

    Uchwała nr 1/IX/2007 r.


    Zarząd Polskiego Związku Szachowego w Warszawie działając na podstawie art. 21 ust. 5 Statutu Polskiego Związku Szachowego z dnia 28 października 2006 r. postanawia co następuje:
    § 1
    Zgłosić do Międzynarodowej Organizacji Szachowej (FIDE) organizację Mistrzostw Świata Młodzieży do lat 20 przez Polskę w 2011.
    § 2
    Miejscem rozgrywania mistrzostw będzie Ośrodek Wypoczynkowo - Konferencyjny „GRAND" w Chotowej, w Gminie Czarna, województwie podkarpackim.
    § 3
    Zarząd Polskiego Związku Szachowego powoła Komitet Organizacyjny Mistrzostw Świata Młodzieży do lat 20, którego zadaniem będzie koordynacja spraw związanych z przygotowaniem bazy lokalowej, promocji w kraju i za granicą oraz organizacji mistrzostw w składzie:
    - Przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki
    - Dwóch przedstawicieli Polskiego Związku Szachowego
    - Dwóch przedstawicieli Podkarpackiego Związku Szachowego
    - Wójt Gminy Czarna
    - Właściciel Ośrodka Wypoczynkowo - Konferencyjnego „GRAND" w Chotowej
    § 4
    Zarząd Polskiego Związku Szachowego udzieli wsparcia Ośrodkowi Wypoczynkowo - Konferencyjnemu „GRAND" w Chotowej oraz Gminie Czarna w przygotowaniu wniosków o wsparcie finansowe do Unii Europejskiej niezbędnych do realizacji programu inwestycyjno - modernizacyjnego dotyczącego utworzenia Międzynarodowego Ośrodka Szachowego w Chotowej oraz przygotowania infrastruktury gminnej pod organizację Mistrzostw Świata Młodzieży do lat 20 w Chotowej.
    § 5
    Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia
    Uchwała Zarządu PZSzach z dn. 19.12.2007 r.

    Uchwała nr 1/XII/2007 r.


    Zarząd jednogłośnie zatwierdził: „Komunikat Organizacyjno - Finansowy Nr 1/2008".

    Uchwała nr 2/XII/2007 r.

    Zarząd jednogłośnie postanowił zorganizować dwa półfinały Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn na rok 2008 podczas Festiwalu w Polanicy Zdrój oraz Festiwalu Cracovia w Krakowie w jednej grupie open „A" mężczyźni i kobiety na warunkach:
    - mężczyźni ranking min. 2100
    - kobiety ranking min. 1800

    Uchwała nr 3/XII/2007 r.

    W związku z rezygnacją Podkarpackiego Związku Szachowego z organizacji II Ligi Seniorów Zarząd jednogłośnie powierzył organizację Śląskiemu Związkowi Szachowemu, który podtrzymał ofertę organizacji.

    Uchwała nr 4/XII/2007 r.

    Zarząd jednogłośnie przyznał Złotą Honorową Odznakę Polskiego Związku Szachowego Panu Zbigniewowi Babireckiemu.
    Uchwała Zarządu PZSzach z dn. 21.01.2008 r.

    Uchwała nr 1/I/2008 r.


    Zarząd jednogłośnie wykreślił z Centralnego Rejestru PZSzach następujące kluby:
    - 212/MP LKS Elektron Dobczyce zalega za lata 2004-2007
    - 214/MP KOK Świt Krzeszowice zalega za lata 2003-2007
    - 244/MP KS Tramwaj Kraków zalega za lata 2002-2007
    - 250/MP UKS MDK Nowy Targ zalega za lata 2002-2007
    - 299/MP SKSz Kadra Niepołomice zalega za lata 2002-2007
    - 426/MP UKS GROM Limanowa zalega za lata 2002-2007

    Uchwała nr 2/I/2008 r.

    Zarząd jednogłośnie dopuścił do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów nw. zawodników posiadających rekomendację Dyrektora Akademii oraz Komisji Młodzieżowej.

    1. Marczuk Anna
    2. Sochacki Wojciech
    3. Graca Robert
    4. Drozdowski Konrad
    5. Jarmużek Karolina
    6. Szelągowski Tomasz

    Uchwała nr 3/I/2008 r.

    Zarząd przyznał Honorowe Odznaki Polskiego Związku Szachowego.

    Złote:
    1. Jan Kozłowski
    2. Maciej Kowalczuk
    3. Eugeniusz Stolmann
    4. Przemysław Sosnowski
    5. Józef Rzepka
    6. Mieczysław Czachowski
    7. Maria Draczyńska
    8. Tadeusz Draczyński
    9. Jerzy Gordziejczuk
    10. Krzysztof Lewandowski
    11. Marek Mokwa
    12. Tadeusz Panek
    13. Tadeusz Rek

    Srebrne:
    1. Jarosław Paczoska
    2. Elżbieta Pawłowska
    3. Zdzisław Potapiński
    4. Danuta Rek
    5. Krzysztof Jurkiewicz
    6. Zbigniew Kropidłowski
    7. Marzena Osowicka
    8. Grażyna Tyda

    Głosowanie: +7, =2, -0
    Uchwała Zarządu PZSzach z dn. 05-06.04.2008 r.

    Uchwała nr 1/IV/2008 r.


    Zarząd powołał Kadrę Narodową Seniorek w składzie:
    1. Soćko Monika
    2. Rajlich Iweta
    3. Zawadzka Jolanta
    4. Majdan Joanna
    5. Przeździecka Marta
    6. Warakomska Anna
    7. Dworakowska Joanna
    8. Kulon Klaudia
    9. Leks Hanna

    Głosowanie: +7, =2, -0

    Uchwała nr 2/IV/2008 r.

    Zarząd powołał Kadrę Narodową Seniorów w składzie:
    1. Soćko Bartosz
    2. Macieja Bartłomiej
    3. Wojtaszek Radosław
    4. Dziuba Marcin
    5. Gajewski Grzegorz
    6. Mitoń Kamil
    7. Bartel Mateusz
    8. Markowski Tomasz
    9. Moranda Wojciech
    10. Tomczak Jacek

    Głosowanie: +8, =1, -0

    Uchwała nr 3/IV/2008 r.

    W przypadku delegowania przez Polski Związek Szachowy zawodnika drużyny ligowej na ważne zawody zagranicą, odbywające się w trakcie rozgrywek ligi, kierownictwo klubu może wypożyczyć z innego klubu dodatkowego zawodnika.

    Głosowanie: +6, =1, -2

    Uchwała nr 4/IV/2008 r.

    Zarząd zatwierdził „Zasady zlecania imprez Polskiego Związku Szachowego na rok 2009"

    Głosowanie: +7, =2, -0

    Uchwała nr 5/IV/2008 r.

    Zarząd jednogłośnie zatwierdził nowy skład Komisji Ofertowej:
    - Piotr Zieliński
    - Władysław Winiarczyk
    - Piotr Piwowarczyk
    - Zbigniew Pyda
    - Tadeusz Rek

    Uchwała nr 6/IV/2008 r.

    Zarząd jednogłośnie zaakceptował wystąpienie na organizację Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn do lat 20 w Chotowej na 2010.

    Uchwała nr 7/IV/2008 r.

    Zarząd dofinansuje Turniej Arcymistrzowski w ramach 44. Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdórj w dniach 19-28.08.2008 r. kwotą 20.000,00 zł

    Głosowanie: +7, =1, -1
    Uchwały Zarządu PZSzach z dn. 24.05.2008 r.

    Uchwała nr 1/V/2008 r.


    Zarząd dokooptował nowego członka Pana Zbigniewa Tyszkiewicza.

    Głosowanie: +7, =2, -0

    Uchwała nr 2/V/2008 r.

    Zarząd jednogłośnie zatwierdził sprawozdanie finansowe za rok 2007.

    Uchwała nr 3/V/2008 r.

    Zarząd jednogłośnie podjął decyzję o pokryciu straty z roku 2007 z Funduszu Statutowego.

    Uchwała nr 4/V/2008 r.

    Zarząd jednogłośnie zatwierdził propozycję Komisji Ofertowej dotyczącej przyznania organizacji imprez mistrzowskich na rok 2009.

    1. Mistrzostwa Polski Seniorów przyznano Podkarpackiemu Związkowi Szachowemu w Chotowej. 2. Mistrzostwa Polski Kobiet przyznano UKS EL-TUR Bogatynia w Karpaczu.
    3. Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 przyznano Podkarpackiemu Związkowi Szachowemu w Chotowej.
    4. II Liga Juniorów przyznano Lubelskiemu Związkowi Szachowemu
    5. Ekstraliga Seniorów przyznano Lubelskiemu Związkowi Szachowemu
    6. Szybkie i Błyskawiczne Mistrzostwa Polski Juniorów przyznano AKSz Hetman Politechnika
    Koszalińska.
    7. Wakacje z Szachami przyznano Klubowi Stilon Gorzów - Głębokie k. Międzyrzecza
    8. Mistrzostwa Polski Przedszkolaków przyznano Podkarpackiemu Związkowi Szachowemu w
    Chotowej.
    9. Pucharu Polski do lat 8 przyznano Stilonowi Gorzów.
    10. Turniej Ostatniej Szansy przyznano PUKS Rodło Opole - Turawa.
    11. Turniej Kadry "Pierwsza Szansa" przyznano Podkarpackiemu Związkowi Szachowemu w
    Chotowej.
    12. Ekstraliga i I Liga juniorów (w bloku) przyznano Podkarpackiemu Związkowi Szachowemu w
    Chotowej.
    13. I Liga seniorów przyznano KS Silesia Racibórz - Ustroń.
    14. II Liga seniorów przyznano UKS EL-TUR Bogatynia - Międzyzdroje.
    15. Mistrzostwa Polski do lat 12 i Puchar Polski do lat 10 przyznano Małopolskiemu Związkowi
    Szachowemu w Łebie.

    Uchwała nr 5/V/2008 r.

    Zarząd jednogłośnie przyznał Honorowe Odznaki Polskiego Związku Szachowego.

    Złote:
    1. MIŚTA GRZEGORZ
    2. ŁOŻYŃSKI PIOTR
    3. OPALIŃSKI KRZYSZTOF
    4. ONUFRIJUK BENEDYKT

    Srebrne:
    1. SOBOLEWSKI ALFRED
    2. GULA ANDRZEJ
    3. JANCZAK ANDRZEJ
    4. KRZEWSKI DARIUSZ
    5. PLICHTA GRZEGORZ
    6. TYMOSZCZUK KRZYSZTOF
    7. KUBAN WIESŁAW
    8. MATUSZEWSKI RYSZARD
    9. ZAJĄCZKOWSKI JAN
    10. ROMANOWSKI JERZY
    Uchwała
    Zarządu POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO
    z dnia 10 czerwca 2008 r.


    W związku ze zbyt częstą absencją członków kadry narodowej na zgrupowaniach szkoleniowych organizowanych z wykorzystaniem środków finansowych przyznanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz związanym z tym wnioskiem Pionu Sportowego Zarząd Polskiego Związku Szachowego postanowił jak niżej:
    § 1
    Członkowie kadry narodowej zobowiązani do udziału w zgrupowaniach szkoleniowych, stanowiących element przygotowań do najważniejszych imprez mistrzowskich, w tym do Olimpiady Szachowej, mają obowiązek uczestniczenia w nich pod rygorem obniżenia otrzymywanej stawki kadrowego.
    § 2
    Przyczynami uzasadniającymi absencję na zgrupowaniu mogą być wyłącznie:
    - choroba, której potwierdzeniem musi być zwolnienie lekarskie na druku L-4,
    - egzamin semestralny lub końcowy w szkole wyższej lub średniej (matura),
    - nadzwyczajne wydarzenie w życiu prywatnym, np. ślub, pogrzeb w rodzinie, itp.
    § 3
    Nieobecność na zgrupowaniu kadry narodowej, w tym przedolimpijskim, skutkuje obniżeniem kwoty kadrowego o 150 zł na dobę, a w wypadku uzasadnionego ważną przyczyną usprawiedliwienia o 100 zł na dobę.
    § 4
    Wszystkie środki potrącone z przyznanych członkom kadry narodowej kwot pozostają w dyspozycji Biura PZSzach i mogą być przeznaczone wyłącznie na inne cele szkoleniowe kadry za zgodą Prezesa PZSzach.
    § 5
    Uchwała obowiązuje od dnia 10 czerwca 2008 r.
    Uchwałę podjęto w głosowaniu członków Zarządu drogą internetową:
    - 9 głosów ZA,
    - 2 członków Zarządu wstrzymało się od głosu,
    - 1 członek Zarządu nie brał udziału w głosowaniu.

  10. #25
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    267
    Uchwała nr 2/V/2008 r.

    Zarząd jednogłośnie zatwierdził sprawozdanie finansowe za rok 2007.

    Uchwała nr 3/V/2008 r.

    Zarząd jednogłośnie podjął decyzję o pokryciu straty z roku 2007 z Funduszu Statutowego.
    Czy ktoś orientuje się i mógłby napisać, co to jest Fundusz Statutowy?

  11. ...dozywianie PASOZYTOW!

    Cytuje:
    "Czy ktoś orientuje się i mógłby napisać, co to jest Fundusz Statutowy?"

    Smiem sadzic, ze chodzi o...dozywianie PASOZYTOW!
    k.pytel

  12. Fundusz Statutowy to środki przeznaczane na działalność statutową stowarzyszenia - taka nomenklatura księgowa.

  13. #28
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    267
    Uchwały Zarządu z dn. 30.08.2008 r.

    Uchwała nr 1/VIII/2008 r.


    Zarząd zatwierdził skład reprezentacji Polski na Olimpiadę Szachową w Dreźnie:

    Drużyna kobiet:
    1. MONIKA SOĆKO
    2. IWETA RAJLICH
    3. JOLANTA ZAWADZKA
    4. JOANNA MAJDAN
    5. MARTA PRZEŹDZIECKA

    Drużyna mężczyzn:
    1. SOĆKO BARTOSZ
    2. MITOŃ KAMIL
    3. WOJTASZEK RADOSŁAW
    4. GAJEWSKI GRZEGORZ
    5. BARTEL MATEUSZ

    Kierownik ekipy: Andrzej Filipowicz
    Lekarz - fizjolog: Aleksander Grickiewicz
    Trenerzy: Marek Matlak, Artur Jakubiec, Oleksandr Sulypa
    Delegaci na Kongres FIDE: Janusz Woda, Andrzej Filipowicz.

    Uchwała nr 2/VIII/2008 r.

    Zarząd zaakceptował wyjazd Dariusza Świercza na Mistrzostwa Świata do Wietnamu oraz podjął decyzję o pokryciu związanych z tym kosztów ze środków własnych Polskiego Związku Szachowego w wysokości do 6.000,00 zł. Kwota zostanie sfinansowana z pozycji „imprezy sportowe" Preliminarza PZSzach.

    Głosowanie: +6, =2, -1

    Uchwała nr 3/VIII/2008 r.

    Zarząd jednogłośnie podjął uchwałę o zwołaniu Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów PZSzach na dzień 29.11.2008 r.

    Głosowanie: +9, =0, -0

    Uchwała nr 4/VIII/2008 r.

    Zarząd ustalił listę mandatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów na podstawie stanu ewidencyjnego klubów w Wojewódzkich Związkach Szachowych na dzień 01.07.2008 r.

    Głosowanie: +5, =0, -4

  14. #29
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    267
    Uchwała Zarządu PZSzach z dn. 25.07.2009 r.

    Zarząd ukonstytuował się na zebraniu w dniu 25.07.2009 r.
    W głosowaniu : 9 osób za, 1 wstrzymująca się przydzielono następujące funkcje:

    Sekretarz Generalny - Tomasz Delega
    Skarbnik - Bogdan Jeżak
    Wiceprezes d/s Sportowych - Włodzimierz Schmidt
    Wiceprezes d/s Młodzieżowych - Piotr Zieliński
    Wiceprezes d/s Komunikacji i Promocji - Wojciech Zawadzki
    Wiceprezes d/s Współpracy z Partnerami - Agnieszka Fornal-Urban

    Przewodniczący Komisji Organizacyjnej - Tomasz Stefaniak
    Przewodniczący Komisji Ewidencji, Klasyfikacji i Rankingu - Zenon Chojnicki
    Przewodniczący Komisji Młodzieżowej - Waldemar Taboła
    Przewodniczący Komisji d/s Promocji Szachów - Zbigniew Tyszkiewicz

    Po ukonstytuowaniu skład Zarządu przedstawia się następująco:

    Prezes Tomasz Sielicki
    Sekretarz Generalny Tomasz Delega
    Skarbnik Bogdan Jeżak
    Wiceprezes d/s Sportowych Włodzimierz Schmidt
    Wiceprezes d/s Młodzieżowych Piotr Zieliński
    Wiceprezes d/s Komunikacji i Promocji Wojciech Zawadzki
    Wiceprezes d/s Współpracy z Partnerami Agnieszka Fornal-Urban
    Członkowie Zarządu:
    Tomasz Stefaniak
    Zenon Chojnicki
    Waldemar Taboła
    Zbigniew Tyszkiewicz


    13 sierpnia na www.pzszach.org.pl pojawił się taki regulamin:

    Regulamin Głosowań Elektronicznych

    1. Regulamin Głosowań Elektronicznych określa zasady głosowań
    elektronicznych oraz obiegowych w formie pisemnej, o których mowa w par. 14
    Regulaminu Zarządu PZSzach.

    2. Głosowanie elektroniczne zarządza Prezes lub, w jego zastępstwie,
    Sekretarz Generalny, zwani dalej prowadzącymi głosowanie, na wniosek
    każdego z członków Zarządu, zwanego dalej wnioskodawcą.

    3. Głosowanie elektroniczne może być zarządzone jedynie wtedy, gdy
    zgłoszony wniosek dotyczy sprawy, która nie może zaczekać na
    rozstrzygnięcie do kolejnego posiedzenia Zarządu.

    4. Przed poddaniem wniosku pod głosowanie wnioskodawca, o ile wiosek tego
    wymaga, może przeprowadzić w przedmiotowej sprawie konsultacje
    elektroniczne z pozostałymi członkami Zarządu. Celem konsultacji jest
    ostateczne sprecyzowanie treści wniosku poddawanego pod głosowanie.

    5. Wnioskodawca, który chce przeprowadzić konsultacje, wysyła do wszystkich,
    na adresy e-mail podane na stronie www.pzszach.org.pl, pocztę
    elektroniczną, w temacie której wpisuje przedmiot głosowania, dopisując na
    końcu, po myślniku, słowo „konsultacje”.

    6. Członkowie Zarządu, którzy chcą zgłosić uwagi w trybie konsultacji,
    muszą to uczynić w terminie do 48 godzin od wysłania wniosku przez
    wnioskodawcę. Uwagi powinny zostać wysłane do wnioskodawcy oraz pozostałych
    członków Zarządu, przy czym nie należy zmieniać tematu wiadomości.

    7. Po przeprowadzeniu konsultacji wnioskodawca, o ile uzna to za stosowne,
    dokonuje autokorekty wniosku i przesyła wniosek wraz z uzasadnieniem, do
    prowadzących głosowanie. W temacie wiadomości wpisuje przedmiot głosowania
    oraz na końcu po myślniku słowo „wniosek”.

    8. Prowadzący głosowanie, w terminie do 48 godzin od wysłania wniosku przez
    wnioskodawcę, zarządza głosowanie, wysyłając pocztę elektroniczną do
    wszystkich członków Zarządu, w temacie której wpisuje przedmiot głosowania
    oraz na końcu po myślniku słowo „głosowanie”.

    9. Członkowie Zarządu muszą ustosunkować się do podanego wniosku w terminie
    do 48 godzin od jego wysłania przez prowadzącego głosowanie. Na tym etapie
    nie ma już możliwości składania merytorycznych uwag do wniosku, za
    wyjątkiem sprostowania oczywistych pomyłek lub błędów językowych. W
    odpowiedzi Członek Zarządu powinien napisać: ZA, PRZECIW lub WSTRZYMUJE
    SIĘ. Po wysłaniu odpowiedzi oddanego głosu nie można już zmienić.
    Członkowie Zarządu, którzy w określonym powyżej terminie nie ustosunkują
    się do zgłoszonego wniosku, traktowani są jak nie biorący udziału w
    głosowaniu.

    10. Najpóźniej 96 godzin po zarządzeniu głosowania prowadzący głosowanie
    ogłasza wynik głosowania oraz podaje informację, czy wniosek został
    zaakceptowany czy odrzucony, zgodnie z par. 10 Regulaminu Zarządu.

    11. Prowadzący głosowanie ma obowiązek przedstawić informację o wynikach
    głosowań elektronicznych na najbliższym posiedzeniu Zarządu, a protokolant
    umieścić tą informację w protokole z zebrania. W przypadku głosu
    przeciwnego Członkowie Zarządu mają możliwość zgłoszenia do protokołu VOTUM
    SEPARATUM wraz z uzasadnieniem, zgodnie z par. 18 Regulaminu Zarządu.

    12. Regulamin wchodzi w życie z dniem uchwalenia.

  15. #30
    Dołączył
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    267
    Choć to nie uchwała Zarządu, ale żeby mieć w jednym miejscu:

    Komisja rewizyjna

    Przewodniczący
    Sławomir Fundowicz
    makowiec@kul.lublin.pl

    V-ce Przewodniczący
    Marian Kanarek
    markan56@wp.pl

    Sekretarz
    Janusz Ziemacki
    januszziemacki@wp.pl

    Członkowie
    Bogdan Obrochta
    schach@interia.pl

    Zbigniew Urban
    zbigniew.urban@wp.pl

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Dependable company international car shipping from USA