+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Wątek: Centralny Rejestr PZSzach

Cytat Zamieszczone przez Tomasz P.
    W CR też dokładna data jest tylko dla administracji.
    I właśnie tej daty brakuje dla normalnych obserwatorów. Rozumiem, że istnieje obawa o ujawnienie danych osobowych, ale przecież ważna jest identyfikacja juniorów. Jeśli już nie można podać daty urodzenia, to może osobna rubrykę z literką J (ale to też jest niezadowalające rozwiązanie, bo nic nie mówi o kategorii wiekowej).
    "Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość." (1 Kor 13)

Cytat Zamieszczone przez Tomasz P.
    W CR też dokładna data jest tylko dla administracji.
    Ale wystarczy pobrać plik rejestr_czlonkow.csv (bezpośrednio ze strony lub programem) i ma się pełną datę urodzenia :oko:

3. Sprawa wydaje się być banalnie prosta:
    1. W CR umieszczać tylko zawodników zrzeszonych w klubach, WZSzach lub PZSzach. Zawodnik ma obowiązek rejestracji (karta sztywna) gdzie podaj pełne dane łącznie z miejscem urodzenia. Na karcie powinna też być informacja o sposobie zbierania i przetwarzania danych osobowych.
    2. Po rejestracji zawodnik otrzymuje unikalny ID (po co w ogóle powielać kolejne numery ID przez WZSzach, skoro wystarczy jeden nadany centralnie), a na liście rankingowej publikuje się dane tylko niezbędne jak np. na stronie i liście FIDE.
    3. Zawodnik nie rejestrowanych dopuszczać do zawodów jako bk i nie nadawać im kategorii szachowych. Dane o takim zawodniku nie będą nigdzie katalogowane i będą znajdowały się tylko w plikach turniejowych (też niepełne)

Nie widzę żadnych minusów takiego rozwiązania.

Cytat Zamieszczone przez acidity
    3. Zawodnik nie rejestrowanych dopuszczać do zawodów jako bk i nie nadawać im kategorii szachowych. Dane o takim zawodniku nie będą nigdzie katalogowane i będą znajdowały się tylko w plikach turniejowych (też niepełne)
    Co jest zgodne z
    REGULAMIN
    KLASYFIKACYJNO-RANKINGOWY POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO

A.2.3. Szachiści zrzeszeni w klubach i WZSzach, będących członkami PZSzach, a za jego pośrednictwem FIDE, mają względnie mogą mieć nadane - za wypełnienie odpowiednich norm punktowych - następujące kategorie (jednakowe dla kobiet i dla mężczyzn)
    Bo kategoria szachowa jest tytułem wewnątrzorganizacyjnym PZSzach i FIDE. Oczywiście nigdzie nie jest napisane, że nieczłonkowie nie mogą mieć ich nadanych.

Ewentualny kłopot z rozdziałem nagród można rozwiązać np. korzystając i modyfikując wpis Krzysztof Pytla:
    1. osoby niesklasyfikowane˛ płacą większe wpisowe (czyli zniżka dla członków PZSzach i FIDE)
    2. osoby niesklasyfikowane˛ mogą mieć nagrody wyłącznie z puli dla "niesklasyfikowanych"
    3. nagrody w grupach nie "do xyz" lecz "od X do Y"
    4. ˛ - "osoby niesklasyfikowane" = osoby niezarejestrowane w CR lub FIDE

5. Patrzę , ze po wpisie w temacie Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów 2008 w CR zaktualizowano prawie natychmiast Datę ostatniej opłaty licencyjnej(sędziowskiej). Zapewne to realizacja uchwał ostatniej ogólnopolskiej konferencji sędziowskiej i komunikatu finansowego PZSzach, a zbieżność czasowa zupełnie przypadkowa.

PS. Niechcący skasowałem poprzedni wpis (edycja zamiast cytowania) - i tak jego treść znajduje się w temacie Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów 2008
    pozdrawiam AG

Mieszka w
    Warszawa
    www.pzszach.org.pl
    6.e Pomorski Związek Szachowy – T. Sielicki

PZSzach nie otrzymał odpowiedzi na wysłane listy polecone. Pomorski Związek Szachowy nie funkcjonuje od półtora roku. W związku z powyższym Pomorski Związek Szachowy powinien zostać wykreślony.

Ponieważ trzeba zorganizować eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Pucharu Polski Juniorów, a Pomorski Związek Szachowy zostanie wykreślony z rejestru członków PZSzach, Tomasz Sielicki zaproponował, aby upoważnić Wiceprezesa ds. Młodzieżowych do podjęcia decyzji o organizacji eliminacji do MPJ i PPJ w woj. pomorskim.

UCHWAŁA NR 12/02/2011
    z dnia 13.02.2011

Zarząd jednogłośnie zdecydował o wykreśleniu Pomorskiego Związku Szachowego i upoważnieniu Wiceprezesa ds. Młodzieżowych do organizacji zawodów związanych ze współzawodnictwem dzieci i młodzieży do czasu utworzenia nowej organizacji na terenie woj. pomorskiego, która będzie w stanie takie zawody zorganizować.

Opłata za rejestrację w CR?

Zobaczyłem, że w CR pojawiła się opłata za rejestrację turnieju. Np.: http://www.cr-pzszach.pl/ew/viewpage..._turnieju=2250
    Pierwszy raz się z tym spotkałem. Jakieś nowe przepisy? Trzeba to płacić? Co się stanie jeżeli nie opłacę?
    Znalazłem turnieje, gdzie kwota została opłacona: http://www.cr-pzszach.pl/ew/viewpage..._turnieju=2201

Pozdrawiam.
    Michał narkun
    Informacje o turniejach szachowych w Słupsku: Progres Słupsk. Zapraszam.

Odp: Opłata za rejestrację w CR?

Znalazłem stosowny wpis w Komunikacie Finansowym.

Temat można zamknąć, chyba, że ktoś chce porozmawiać o zasadności płacenia.
    Informacje o turniejach szachowych w Słupsku: Progres Słupsk. Zapraszam.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów