+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 6 7 8
Pokaż wyniki od 106 do 119 z 119

Wątek: Bundesliga

no to co, nie moze sobie wybrac gdzie chce zagrac? trudno dopasowywac wszystkie zawody do czyis potrzeb, jak widac wiekszosc wybralo AMP wiec wszystko jest git. bunsedliga tez chyba nie przelozyla ligi z uwagi na AMP.
    pamietam ze jestem z Krakowa, pamietam i mam to we krwi
    pamietam te swiete slowa: nigdy nie zejde na psy.

może, jasne że może - to proponuję żeby AMPy organizować w Wigilię - też można wybrać
    a tak poważnie to jest wybór między ew. stypendium z uczelni a zagraniem z kozakami; coś mi się zdaje że można wybrać bardziej dogodny termin imprezy akademickiej (kwiecień na ten przykład?), tak żeby z niczym nie kolidowało (a i dojazd w wakacje jest przyjemniejszy)
    pzdr
    "W życiu piękne są tylko chwile..."

Piękne wyniki zanotowali dzisiaj Polacy w lidze niemieckiej:

Macieja - Fressinet (2707) 1-0
    Miśta - Smeets (2665) 1-0
    B. Grabarczyk - Werle (2574) 1-0
    M. Ragger (2628) - Bulski 0-1

Wygrał także Łukasz Cyborowski ( z 2478), a remisy zanotowali Kempiński (z Fridmanem - 2645), Tazbir (ze Stellwagenem - 2635), Murdzia (z L'Ami 2628) oraz Jaracz (z Teske 2522). Jedyną porażke poniósł Bartek Heberla, który miał znakomitą pozycję z Anishem Giri.
    "Chess is war minus the shooting"

4. BRAWO !

Witam,

Relacja Arcymistrza Mateusza unaocznia, ze spora grupa naszej szachowej "mlodziezy" czyni stale i znaczace postepy.
    BRAWO!
    GRATULACJE!
    Przy okazji spostrzezenie, ze dopuszczenie wiekszej ilosci obcokrajowcow do naszych, polskich lig byloby ze wszech miar pozyteczne.

Z szacunkiem,
    Krzysztof Pytel

Mieszka w
    Niemcy
    Dołączam się do gratulacji. Jako dużą niespodziankę należy uznać remis "polskiego" zespołu Griesheim z faworyzowanym Solingen (brązowy medal w ubiegłym sezonie), w którym najsłabszy zawodnik to GM 2544! Zresztą nasi zrobili ten remis sami (4/6) nawalili Węgier z Niemcem
    Więcej tu czytam, niż piszę.

poprawka mała, Polacy zrobili 4/5 (wygrali Olek Miśta, Bogdan Grabarczyk, Krzysiek Bulski i remisy ja i Piotrek Murdzia) natomiast przegrali dwaj Niemcy (7 i 8 deska) oraz nasz bratanek Madziar
    "W życiu piękne są tylko chwile..."

Przy okazji spostrzezenie, ze dopuszczenie wiekszej ilosci obcokrajowcow do naszych, polskich lig byloby ze wszech miar pozyteczne.
    Też kiedyś się dziwiłem, że uchwalono taki przepis w PZSzach, akurat kiedy w mojej drużynie chciało grać więcej niż 2 obcokrajowców. Wszyscy na tym korzystają i podnosi się poziom rozgrywek.
    "Niecierpliwość jest wrogiem myślenia" George Koltanowski
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Mieszka w
    Niemcy
    Udany weekend zanotował "polski" zespół z Griesheim. Wygrał bowiem oba mecze z bezposrednimi rywalami do spadku. Tym samym zapewnił sobie praktycznie I ligowy byt na następny sezon.
    Po kolejny tytuł natomiast pewnie kroczy OSG Baden-Baden. No chyba, że w ostatniej rundzie w pojedynku Goliata z Dawidem sensację sprawi SK Delmenhorster.

Zabawne, że w Bundeslidze nie ma ekstraligi tylko I liga :

http://de.wikipedia.org/wiki/Schachbundesliga
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Mieszka w
    Niemcy
    Powiedziałbym, że raczej normalne - w każdej dyscyplinie jest Bundesliga jako określenie najwyższej klasy rozgrywek:
    Bundesliga - wikipedia
    Wtedy nie ma niejasności lub nieporozumineń czy nad 1.ligą jeszcze coś jest.
    Ordnung muss sein!

Bund to chyba związek po niemiecku. Związek ponad wszystko u Niemców

Mieszka w
    Niemcy
    Zgodnie z oczekiwaniami po kolejny tytuł z rzędu sięgnął OSG Baden Baden. Wygrali 14 z 15 meczów, 1 remisując, przy imponującej średniej ponad 6 pkt na mecz. Ciekawe, że pierwsze 2 szachownice (Carlsen, Anand) nie rozegrali ani jednego meczu. No ale jak 2-gi rezerwowy robi 13,5/15, to nie ma powodów do zmartwień

Mieszka w
    Niemcy
    Ostatnim akcentem Bundeligi był mecz barażowy pomiędzy "polskim" zespołem z Griesheim oraz Schachfreunde Berlin o utrzymanie w lidze.
    Griesheim grał znakomicie cały sezon i dopiero "wypadek" na finiszu spowodował, że został dogoniony przez zespół za stolicy. Co ciekawe, drużyny zrównały się zarówno dużymi jak i małymi punktami (od razu przypomniała mi się sytuacja z ligi włoskiej, którą opisał Bartosz Soćko na swoim blogu) wobec czego konieczny był dodatkowy mecz.
    Mecz rozpoczął się bardzo dobrze, gdyż Joe Tapir wygrał w ładnej miniaturce. Inne partie też były bardzo obiecujące, jednak skończyło się fatalnie, gdyż 3 i 8 deska się niespodziewanie przewróciły i zostało 4,5:3,5 dla Berlina. Przy ważnej wygranej Marcina na 2. desce "wystarczyło" 4:4. Szkoda.
    Życzę szybkiego powrotu do I ligi.

Reportaż (niem.)

Video

Mieszka w
    Niemcy

Odp: Bundesliga

14.10.2011 rusza kolejny sezon Bundesligi. Układ sił w czołówce niezmienny od lat OSG Baden Baden jako faworyt z Anandem, Carlsenem oraz zwycięzcą Pucharu Świata Svidlerem, potem Werder Bremen i reszta. Najbardziej polską drużyna jest w tym sezonie bodajże Wattenscheid z Bartkiem, Matueszem Bartelem oraz Pawłem Czarnotą. Kibicuję również beniaminkowi z Drezna z Bartoszem Soćko oraz Grzegorzem Gajewskim. Z przodu mają jeszcze Almasiego, ale na tym dobre wieści się kończą - tylne deski nie będą mieć łatwo.
    Gdyby ktoś szukał aktualnego mistrza Niemiec Igora Khenkina, to gra na 3 desce ... w drugiej lidze u beniaminka z Wiesbaden.

Składy i wyniki:
    http://www.schachbund.de/SchachBL/

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów