+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 119

Wątek: Bundesliga

1. Cytat Zamieszczone przez Bartek
    Cytat Zamieszczone przez Jerzy
    Ogólnie przegrywa ten kto popełni ostatni błąd. Ruch nie wypuszczający wygranej nie jest błędem, najwyżej może podenerwować kolegę z drużyny. :+:
    A Ty swoje.
    Ale nawet przy takiej interpretacji (definicji błędu), nie bierzesz pod uwagę tego, że błąd wypuszczający wygraną nie musi być błędem powodującym porażkę.
    Niezła, OT dyskusja
    Żaden z was mnie nie przekonuje. Uważam, że przegrywa ten, kto popełni więcej błędów, przy czym nie wykorzystanie błędów rywala też uważam za błąd tego samego kalibru.

Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kmpk
    Z relacji Bartka wynika że w partiach których grał szybko zrobił 2,5/3 na porządnym dystansie, może więc warto kontynuować tą taktykę
    No właśnie. Bartek znakomicie gra bullety, więc dlaczego by miał nie grać a la Anand ? :+:
    Jeśli chodzi o tempo gry, jestem dość tolerancyjny. Lubię 7h, 1min i nic pomiędzy.

Artur stwierdził, że równie dobrze mógłbyś przychodzić na ostatnią minutę partii.
    "Niecierpliwość jest wrogiem myślenia" George Koltanowski
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Mieszka w
    Warszawa
    Artur stwierdził, że równie dobrze mógłbyś przychodzić na ostatnią minutę partii.
    Stosuję inny patent. Przychodzę wcześniej, zasypiam, a w ostatniej minucie budzę się.

Cytat Zamieszczone przez Bartek
    Stosuję inny patent. Przychodzę wcześniej, zasypiam, a w ostatniej minucie budzę się.
    Nikt nie przebije legendarnego krakowskiego gracza Maciejasza (czyżby zbieżność nazwiska z Macieją nieprzypadkowa ?), który na festiwalu na Gołej Zośce w Augustowie przychodził godzinkę (59 minut) spóźniony, wykonywał ruch, aby nie przegrać na czas, odczekiwał kolejną godzinkę i gdy pozostawała minutka grał bulleta. :afro

Kiedyś zagrałem ciekawą partię z pewnym mistrzem a może kandydatem?! Mianowicie przyszedł on wykonał 7 posunięć (tempo 2h na całą partię) i wyszedł , jak się dowiedziałem rozegrać partię w...innej miejscowści. Zawodnik wrócił miejąc około 3min na zegarze. Gdy zostało mu 10, organizator powiedział: "jak znam Kazika to zaraz będzie".

Mieszka w
    Warszawa
    Miniony weekend był dla mnie wyjątkowo udany. Już w sobotę wyszedłem na 50%, czyli 5 partii przegranych i 5 nieprzegranych :yeah , a w niedzielę było jeszcze lepiej!

Miniony weekend był dla mnie wyjątkowo udany. Już w sobotę wyszedłem na 50%, czyli 5 partii przegranych i 5 nieprzegranych :yeah , a w niedzielę było jeszcze lepiej!
    Gratulacje :yeah Z takimi wynikami, to transfer do Barcelony, Realu, albo Chelsea jest murowany

Mieszka w
    Warszawa
    Spieszę donieść, a jest o czym - Radosław Wojtaszek zremisował dzisiaj czarnymi z Viswananthanem Anandem!
    Partię można obejrzeć na http://www.chesstigers.de/live/tfd_20070401/tfd.htm

Spieszę donieść, a jest o czym - Radosław Wojtaszek zremisował dzisiaj czarnymi z Viswananthanem Anandem!
    Partię można obejrzeć na http://www.chesstigers.de/live/tfd_20070401/tfd.htm
    A ja myślałem, że to prima aprilis
    Anczyk J.

Mieszka w
    Warszawa
    Przegrywa nie ten kto zrobi więcej błędów, a ten kto popełni ostatni błąd
    Przepraszam, że powracam do tego wątku, ale właśnie natrafiłem na następującą opinię Tartakowera: "Remis następuje nie tylko w przypadku trzykrotnego powtórzenia ruchów, ale również po wykonaniu jednego błędnego posunięcia".

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów