+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63

Wątek: REGULAMIN EWIDENCJI ZAWODNIKÓW I ZMIANY BARW KLUBOWYCH

Odp: REGULAMIN EWIDENCJI ZAWODNIKÓW I ZMIANY BARW KLUBOWYCH

Oczywiście, jestem świadomy, że formularze będę musiał mieć zawsze w pogotowiu.

Z tym, że już teraz miałem problemy, gdy na turniej przyjechali mi wychowankowie z domu dziecka. Ktoś mi powie, kto ma to za nich podpisać, jeżeli nie chciał zrobić tego wychowawca (opiekun podczas turnieju)? Turniej trwał dwa weekendy, więc obiecano mi, że za tydzień wszystkie formularze zostaną dostarczone. Efekt taki, że nie zobaczyłem formularzy ani dzieci. Placówka jest oddalona od Słupska o kilkadziesiąt km, więc bezpośredniego kontaktu z nimi nie miałem. Coś czuję, że już więcej nie przyjadą, a wcześniej przyjeżdżali regularnie. Więc z tymi podpisami i "trenerami" nie wszystko jest takie łatwe i proste panie Bartku.

Ja w tym regulaminie, pesymistycznie patrząc, widzę dużo problemów i nie widzę korzyści.

Pozdrawiam.
    Michał Narkun
    Informacje o turniejach szachowych w Słupsku: Progres Słupsk. Zapraszam.

7.2. Każdy zawodnik biorący udział w zawodach podlegających ocenie rankingowej FIDE lub stanowiących podstawę do nadania kategorii musi być zarejestrowany w CR {...}
    Ten punkt dla biurokraty jest cacy, jednak potrafi zniechęcić wiele osób od wejścia w wir szachów. Formalności, nawet najprostsze potrafią być ścianą i odstraszać chętnych od wzięcia udziału w turnieju. Dla biuralisty ważny jest papierek, a nie człowiek. Odwrotnie niż dla handlarza narkotyków. Dlaczego nie skorzystać z ich sposobów przyciągania?

Do końca ubiegłego roku zagrać mógł KAŻDY chętny bez formalności pozaturniejowych. Wystarczyło przyjść, opłacić (albo i nie jak turniej darmowy) i zagrać. Jak komuś się spodobały turnieje, granie i zdobywanie kategorii to wstępował do klubu/sekcji i wówczas formalności nie były kłopotem bo CHCE się zapisać.
    Gang narkotykowy najpierw zachęca, później dobija. PZSzach najpierw dobija, później zdziera. Będzie coraz więcej turniejów nie klasyfikowanych przez PZSzach. Turnieje elowskie będą organizowane przez podmioty z innych federacji. Co, nie można?! Można, np. mistrzostwa Brandenburgii odbywają się w Polsce, a przyjdzie czas że i inne turnieje zostaną policzone nie poprzez PZSzach lecz jakąś federację narodową z UE.

Nie tędy droga prezesie PZSzach, gołej kury nie da się skubać. Plankton zamiast płacić będzie się przenosił w inne regiony. Szachy nie zginą, ale PZSzach zmarnieje.
    FIDE już zawróciło z drogi licencyjnej, ciekawe na jak długo.

Mieszka w
    Warszawa

Cytat Zamieszczone przez Tomasz P. Zobacz posta
    Ten punkt dla biurokraty jest cacy, jednak potrafi zniechęcić wiele osób od wejścia w wir szachów. Formalności, nawet najprostsze potrafią być ścianą i odstraszać chętnych od wzięcia udziału w turnieju. Dla biuralisty ważny jest papierek, a nie człowiek.
    Dlatego, stawiając "dobro człowieka" znacząco ponad piękność papierków, nowy regulamin znacząco uprościł procedury, umożliwiając kontakt e-mailowy, w miejsce kart fizycznych z pieczątkami.

Cytat Zamieszczone przez Tomasz P. Zobacz posta
    Turnieje elowskie będą organizowane przez podmioty z innych federacji. Co, nie można?! Można, np. mistrzostwa Brandenburgii odbywają się w Polsce, a przyjdzie czas że i inne turnieje zostaną policzone nie poprzez PZSzach lecz jakąś federację narodową z UE.
    Można, ale sprawozdanie do FIDE musi zostać wysłane przez federację, na której terytorium rozgrywany jest turniej. Akurat tej zasady FIDE starannie przestrzega.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów