+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 63

Wątek: REGULAMIN EWIDENCJI ZAWODNIKÓW I ZMIANY BARW KLUBOWYCH

Cytat Zamieszczone przez Tomasz P.
    Wspomniana reguła Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN w szczególnych przypadkach zezwala stosować (dla podkreślenia czasownikowego znaczenia imiesłowu przymiotnikowego) rozłączną pisownię "nie" z imiesłowem. Czyli "starą" zasadę ortografii.
    Dajcie juz spokój z tym Polskim, bo zwariujecie.
    Jeszcze będziecie jeść gorące pieski, popijając gazowaną czarną wodą.

A żeby trzymać się tematu. Czy mogę mieć legitymację z kategorią szachowa nie będąc w klubie? :hmm

Pozdrawiam
    Obelgi – to argumenty tych, którzy nie mają argumentów. Jean Jacques Rousseau

2. A tak na marginesie czy za rejestracje jako nierzeszony trzeba bedzie zaplacic i ile ?
    pozdrawiam AG

Według obecnie obowiązującej ustawy do posiadania licencji i uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym nie jest potrzebna przynależność klubowa.
    Licencje powinny być wydawane każdemu. Legitymacja też powinna być wydawana bez potwierdzania przynależności klubowej.

4. Ale potrzebna jest rejestracja w WZSach, bo juniorzy na mistrzostwach reperezentuja federacje.
    pozdrawiam AG

OK, sprawę zawodników niezrzeszonych mamy załatwioną pod każdym względem: rejestracji, licencji i pisowni.

A teraz druga część mojego pytania. Wygląda na to, że nie zostało zauważone, więc powtórzę:

A jakieś przepisy przejściowe? Co z zawodnikami obecnie należącymi do klubów? Jesli kluby nie podpiszą z nimi umów, to pierwszego dnia obowiązywania Regulaminu na wyścigi mogą złożyć rezygnację i za darmo przenieść się do innego klubu?
    I wyjaśnię. Załózmy, że jest ktoś, zawodnik X, który chciałby przejść z klubu ALFA do klubu BETA. Na chwilę obecną klub ALFA nie chce zawodnika zwolnić i woła kasę od klubu BETA (to się chyba nazywa ekwiwalent za wyszkolenie), który ani jej nie ma (tej kasy), ani nie widzi powodu żeby płacić (bo o żadnym szkoleniu w ALFA nie może być mowy). Oczywiście zawodnik X nie ma podpisanej żadnej umowy z klubem ALFA (jak chyba większość zawodników w klubach powiedzmy 2-ligowych, przynajmniej ja ze swoim nie mam i nie widzę potrzeby mieć).

I teraz co, wchodzi nowy regulamin (w którym nie zauważyłem przepisów przejściowych, ale może nieuważnie czytałem) i rozumiem, że następnego dnia zawodnik X na mocy pkt 3.1-3.3 składa wniosek i po 14 dniach jest wolny jako ten ptak i za darmochę idzię do klubu BETA. No to klub ALFA nie będzie szczęśliwy.

Pozdrawiam

Cytat Zamieszczone przez nasztata
    OK, sprawę zawodników niezrzeszonych mamy załatwioną pod każdym względem: rejestracji, licencji i pisowni.

A teraz druga część mojego pytania. Wygląda na to, że nie zostało zauważone, więc powtórzę:

A jakieś przepisy przejściowe? Co z zawodnikami obecnie należącymi do klubów? Jesli kluby nie podpiszą z nimi umów, to pierwszego dnia obowiązywania Regulaminu na wyścigi mogą złożyć rezygnację i za darmo przenieść się do innego klubu?
    I wyjaśnię. Załózmy, że jest ktoś, zawodnik X, który chciałby przejść z klubu ALFA do klubu BETA. Na chwilę obecną klub ALFA nie chce zawodnika zwolnić i woła kasę od klubu BETA (to się chyba nazywa ekwiwalent za wyszkolenie), który ani jej nie ma (tej kasy), ani nie widzi powodu żeby płacić (bo o żadnym szkoleniu w ALFA nie może być mowy). Oczywiście zawodnik X nie ma podpisanej żadnej umowy z klubem ALFA (jak chyba większość zawodników w klubach powiedzmy 2-ligowych, przynajmniej ja ze swoim nie mam i nie widzę potrzeby mieć).

I teraz co, wchodzi nowy regulamin (w którym nie zauważyłem przepisów przejściowych, ale może nieuważnie czytałem) i rozumiem, że następnego dnia zawodnik X na mocy pkt 3.1-3.3 składa wniosek i po 14 dniach jest wolny jako ten ptak i za darmochę idzię do klubu BETA. No to klub ALFA nie będzie szczęśliwy.

Pozdrawiam
    Hmmm
    Ja raczej myślę, że powinno się ustalić jakiś czas na uregulowanie tych spraw. Ale w jakiej wersji zostanie to uchwalone trudno mi powiedzieć.
    Tym niemniej sprawę trzeba rozwiązać, gdyż obecne przepisy są z innej epoki.
    Witalis

Mnie się wydaje, że gdyby szybko uchwalono regulamin np. do końca czerwca, to data wejścia w życie byłaby np. 1.01.2007. Byłby czas na dogadanie się, odpowiadający przeważnie skracanej karencji. Przynajmniej jak tak chciałem robić (póki coś ode mnie zależało).

8. Zmiana przynależności klubowej

Może dla kogoś to się wydać śmieszne, ale dla mnie jako laika, sprawia problem zrozumienia poniższego tekstu.
    12. Opłaty rejestracyjne za zmianę przynależności klubowej
    12.1 Opłata za potwierdzenie do klubu/sekcji zawodnika krajowego lub pochodzącego z kraju Unii Europejskiej, niezależnie od trybu jego przejęcia zależy od rankingu FIDE posiadanego w momencie potwierdzenia i obliczana jest według poniższego wzoru:

* za zawodnika z rankingiem 2050 i wyższym, opłata = (ranking FIDE - 2000) x 1PLN
    * za pozostałych zawodników opłata = 50 PLN

12.4 Wpłaty na konto PZSzach dokonuje klub przejmujący zawodnika. Oprócz wpłaty na rzecz PZSzach klub przejmujący zawodnika zobowiązany jest wpłacić 20% powyższej opłaty na konto WZSzach właściwego dla klubu, z którego zawodnik odchodzi. Kopie dowodów wpłaty należy przekazać do KEKiR PZSzach, wraz z kartą zgłoszenia zawodnika do klubu przejmującego.
    1. Czy to, co znajduje się w nawiasie to myślnik czy znak minusa? Ile mam zapłacić do PZSzach za zawodnika z rankingiem 2010?
    2. Czy kwotę do PZSzach mam pomniejszyć o te 20% przeznaczone dla WZSzach, czy może ma to być pełna kwota dla PZSzach i oprócz tego jeszcze 20% tej kwoty do WZSzach?
    3. Czy PZSZach będzie honorował wpłatę od osoby fizycznej, czy musi to być koniecznie wpłata od klubu?

Re: Zmiana przynależności klubowej

Cytat Zamieszczone przez acidity
    Może dla kogoś to się wydać śmieszne, ale dla mnie jako laika, sprawia problem zrozumienia poniższego tekstu.
    12. Opłaty rejestracyjne za zmianę przynależności klubowej
    12.1 Opłata za potwierdzenie do klubu/sekcji zawodnika krajowego lub pochodzącego z kraju Unii Europejskiej, niezależnie od trybu jego przejęcia zależy od rankingu FIDE posiadanego w momencie potwierdzenia i obliczana jest według poniższego wzoru:

* za zawodnika z rankingiem 2050 i wyższym, opłata = (ranking FIDE - 2000) x 1PLN
    * za pozostałych zawodników opłata = 50 PLN

12.4 Wpłaty na konto PZSzach dokonuje klub przejmujący zawodnika. Oprócz wpłaty na rzecz PZSzach klub przejmujący zawodnika zobowiązany jest wpłacić 20% powyższej opłaty na konto WZSzach właściwego dla klubu, z którego zawodnik odchodzi. Kopie dowodów wpłaty należy przekazać do KEKiR PZSzach, wraz z kartą zgłoszenia zawodnika do klubu przejmującego.
    1. Czy to, co znajduje się w nawiasie to myślnik czy znak minusa? Ile mam zapłacić do PZSzach za zawodnika z rankingiem 2010?
    2. Czy kwotę do PZSzach mam pomniejszyć o te 20% przeznaczone dla WZSzach, czy może ma to być pełna kwota dla PZSzach i oprócz tego jeszcze 20% tej kwoty do WZSzach?
    3. Czy PZSZach będzie honorował wpłatę od osoby fizycznej, czy musi to być koniecznie wpłata od klubu?
    1. 50zł
    2. dodatkowo 10 zł
    3. Kasa jest kasa :-), tylko musi być w treści napisane za co jest ta kasa.

10. Re: Zmiana przynależności klubowej

Cokolwiek wpłacasz to musi być tytuł wpłaty, aby moc prawidłowo zaksięgować, kto wpłaca to nie ma większego znaczenia.

Przy pierwszej rejestracji zawodnika 50zł. Ważne bo mogą być zawodnicy z dużym rankingiem niezarejestrowani, po co przepłacać - tu można trochę naciągać przepis.

Rejestracji i tak powinno dokonywać się za pośrednictwem właściwego WZSzach, przynajmniej pieczątka na białej karcie. Szczegóły mogą być rózne np. WZSzach może rządać potwierdzenia wpłaty, albo sam pobierać opłatę rejestracyjną.

20% gdy zmienia się województwo dodatkowo.
    pozdrawiam AG

11. Cytat Zamieszczone przez zulu
    A jeśli pozostaje w tym samym województwie to już nie?

12. Cytat Zamieszczone przez acidity
    Cytat Zamieszczone przez zulu
    A jeśli pozostaje w tym samym województwie to już nie?
    To się płaci tyle ile WZSzach ustanowi, jego prawo.

Rejestracja w zasadzie dotyczy reprezentowania barw klubowych i tylko w rozgrywkach kontrolowanych przez PZSzach, to nie to samo co członkostwo w stowarzyszeniu KF.

Tak na marginesie to opłaty rejestracyjne za zawodników powinny być znacznie mniejsze.
    Dotyczyć konkretnego sezonu i drużyny(a nie klubu) od II ligii. I najpierw licencja a póżniej rejestracja.
    Ale to kwestia strategii.

-------------------------------------------------------------
    Poprzednio źle napisałem przy pierwszej rejestracji 0 zł
    pozdrawiam AG

Witam. Mam pytanie i liczę że ktoś pomoże. Otóż chcę zmienić barwy klubowe, ale obecny klub robi pewne trudności (ciągle odwleka od pół roku zwołanie zarządu). Myślałem że uda się to załatwić "na gębę", ale wysłałem miesiąc temu pismo do klubu z prośbą o wydanie karty. Klub w ciągu miesiąca nic nie odpowiedział. Co robić w tej sytuacji?
    "Życie jest jak gra w szachy: po skończonej partii i królowie, i zwykłe pionki składane są do tego samego pudełka"

Miguel Cervantes

Napisz prosto z mostu ,ze szef klubu szachowego czeka na Lapowe 20 tysiaczkow ...
    Sprawa bedzie glosna na cala Polske... ze w szachach rowniez jest korupcja...
    ================
    Szachy to taka dyscyplina intelektualna,ze zmaiany klubowe powinny nastepowac na kazde zyczenie.... Dlatego ze Szachista jest tu podmiotem , a nie klub szachowy....
    Tak ja to rozumuje > przyklady >Korcznoej ,R.Fischer , Alechin ....
    ----------------------
    200 klubow szachowych istnieje fikcyjnie ,a szachisci sa pomiatani ,,bo komus nie chce sie piec minut poswiecic na sprawy osobiste szachisty.
    ======
    KOFLIKTY > Klub >szachista maja czesto taki final ,ze szachista/stka odchodzi od szachow.... Oj przykladow mozna podac ///duzo.duzo...

Ponawiam prośbę
    Mam pytanie i liczę że ktoś pomoże. Otóż chcę zmienić barwy klubowe, ale obecny klub robi pewne trudności (ciągle odwleka od pół roku zwołanie zarządu). Myślałem że uda się to załatwić "na gębę", ale wysłałem miesiąc temu pismo do klubu z prośbą o wydanie karty. Klub w ciągu miesiąca nic nie odpowiedział. Co robić w tej sytuacji?
    Może sędzia Paweł Suwarski będzie coś wiedział?
    "Życie jest jak gra w szachy: po skończonej partii i królowie, i zwykłe pionki składane są do tego samego pudełka"

Miguel Cervantes

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów