+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Memoriał Capablanki 2015

Memoriał Capablanki 2015

W dniach 14-26 czerwca br. w Hawanie (Kuba) odbędzie się 50 jubileuszowy turniej szachowy pamięci trzeciego mistrza świata Jose Raula Capablanki. W tym elitarnym turnieju wystąpią polscy arcymisrzowie: Jan Krzysztof Duda i Kamil Mitoń.

Lista startowa turnieju "Premier":

1 GM Yuniesky Quesada Perez 2647 CUB
    2 GM Jan-Krzysztof Duda 2610 POL
    3 GM Emilio Cordova 2609 PER
    4 GM Kamil Miton 2604 POL
    5 GM Vitaly Kunin 2579 GER
    6 GM Isan Reynaldo Ortiz Suarez 2572 CUB
    7 GM Yuri Gonzalez Vidal 2550 CUB
    8 GM Carlos Antonio Hevia Alejano 2535 CUB
    9 GM Yusnel Bacallao Alonso 2530 CUB
    10 FM Ermes Espinosa Veloz 2504 CUB

http://torneocapablanca.inder.cu/ >>> strona turnieju
    http://eurosport.onet.pl/szachy/elit...-castro/rl6t8h >>> Informacja prasowa o turnieju
    http://turnieje.chessbrains.pl/2015/...pablanki-2015/ >>> Aktualizowane informacje o turnieju na Interaktywnym Magazynie Szachowym Chessbrains.pl
    "Niecierpliwość jest wrogiem myślenia" George Koltanowski
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Mieszka w
    Niemcy

Odp: Memoriał Capablanki 2015

Nasi zajęli 3 i 4 miejsce. Niby dobrze, chociaż po znakomitym początku (2 z 2 Dudy oraz 1,5 z 2 Mitonia) miałem apetyt na dużo więcej.
    Wygrał zdecydowanie Kunin. Ten sam, który nie dawniej jak 2-3 tygodnie wczesniej dostał tęgie lanie w Rhein Main Open. Zajął 14. miejsce mając drugi numer startowy (nawet ja go minąłem).
    O czym to swiadczy?
    1. Trzeba szukać okazji i grać przeciwko dobrym zawodnikom (jak tu na Kubie). Wtedy łatwiej można się wykazać no i przede wszystkim czegos nauczyć.
    2. Dobry sportowiec (niezależnie od dyscypliny sportu) musi być w stanie szybko pozbierać się psychicznie po każdym niepowodzeniu. W zasadzie spotowca można oceniać po tym, jak gra po porażce.

Pozdrowienia
    Więcej tu czytam, niż piszę.

Nadal nie ma najciekawszej partii ostatniej rundy czyli Duda - Kunin :-)
    "Niecierpliwość jest wrogiem myślenia" George Koltanowski
    "Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska, być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo" Józef Piłsudski

Mieszka w
    Niemcy

Tak, lipa na całego. Usiadłem do kompa koło północy, żeby delektować sie finałową rundą o pierwsze miejsce. Ani Playchess, ani chessbomb - nigdzie nie działa.
    To tak, jakby patrzeć na cały mecz kopanej i zerwać transmisję dogrywki lub rzutów karnych...
    Więcej tu czytam, niż piszę.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów