+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Nowe Przepisy FIDE

Nowe Przepisy FIDE

Nie rozumiem nowych przepisów FIDE ważnych od 1 lipca 2014 :

Aneks B

"B.2 W przypadku nakładania kar wymienionych w „Zasadach rozgrywania turniejów“, w
    artykułach 7 i 9, przeciwnik otrzymuje minutę dodatkowego czasu, a nie dwie minuty."
    Pargraf 7.5 b mówi tylko o nieprwidłowym posunięciu.
    Paragraf 9.5 b mówi o trzyktonym powtórzeniu oraz zasadzie 50 posunięc

To za co mogę dostać tę minutę ? Nieprawidłowe posunięcie przegrywa przecież ! Jak policzyć 50 posunieć w blitzu ?!!!!

W Aneksie A w ogóle nie ma mowy na tem dodawania 2 czy 1 minuty bo też nieprawidłowe posunięcie przegrywa .

O co tu chodzi ????
    TP

Mieszka w
    Warszawa

Odp: Nowe Przepisy FIDE

Cytat Zamieszczone przez Pirat Zobacz posta
    Nie rozumiem nowych przepisów FIDE ważnych od 1 lipca 2014 :
    Tego nikt nie rozumie. Opuściłem jedno posiedzenie komisji i koledzy przyjęli wiele rewolucyjnych i .. zupełnie niepotrzebnych zmian.

Aneks B

"B.2 W przypadku nakładania kar wymienionych w „Zasadach rozgrywania turniejów“, w
    artykułach 7 i 9, przeciwnik otrzymuje minutę dodatkowego czasu, a nie dwie minuty."
    Pargraf 7.5 b mówi tylko o nieprwidłowym posunięciu.
    Paragraf 9.5 b mówi o trzyktonym powtórzeniu oraz zasadzie 50 posunięc

To za co mogę dostać tę minutę ? Nieprawidłowe posunięcie przegrywa przecież !
    Otóż od 1 lipca nie musi przegrywać. Jeżeli w turnieju obowiązuje A3 lub B3, to nie przegrywa, tylko obowiązuje zwykłe 7.5, jak w szachach klasycznych, właśnie z tą różnicą, że zamiast 2 minut kary jest 1 minuta kary.

Jak policzyć 50 posunieć w blitzu ?!!!!
    W pozycji, w której spodziewamy się, że może wystąpić 50 ruchów (np. w pozycji skoczek na wieżę) należy: zatrzymać zegar, zawołać sędziego i poprosić, żeby liczył ruchy. Tak np. uczyniłem w partii z Kamskim (szachy szybkie). Sędzia nie tylko liczył ruchy, ale nawet je zapisywał.
    Jeżeli sędzia nie może asystować przy partii należy ruchy liczyć na głos, co jest oczywiście uciążliwe dla wszystkich, ale to nie wina zawodnika, tylko organizacji, że jest zbyt mało sędziów.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów